Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Legfelső emeleten levő lakást...

Legfelső emeleten levő lakást venni tényleg butaság?

Figyelt kérdés

Beázás törvényszerű? Nem lehet ezt előre látni mondjuk a ház állapotából? Milyen más hátrányai lehetnek a legfelső emeleti lakásnak?

Milyen költségekkel járhat ha beázik mondjuk?


Kinéztünk egy lakást, és már másfél millióval levitték az eredeti árát, mert senkinek nem kell, merthogy legfelső emeleten van.


2017. febr. 28. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A beázás nem törvényszerű, és ha mégis megtörténik, a ház fizeti. Hátránya az esetleges beázáson kívül, hogy melegebb, illetve a lépcsőzés, ha nincs lift.
2017. febr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a legfelső emeleten lakom. Mióta itt vagyok, még nem áztam be, viszont az alattam lakó ázik, a vízelvezető csöveknek köszönhetően. Én nem látom hátrányát a legfelső lakásnak. Ellenben előnye például, hogy feletted már nincsenek, így kevesebb a zaj. Egyébként meg a tetőt meg kell csináltatni, hogy ne ázzon. Ez az épület minden háztartásának közös ügye/kiadása, nem csak azokra tartozik akiket közvetlen érint a probléma.
2017. febr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítést írnék #1,2 hozzászólók válaszaihoz.

Tényleg melegebb nyáron a napsütés miatt és valszeg fák sem érnek fel odáig. Ugye egyel kevesebb szomszéd van, ami miatt télen többet kell fűteni, ami egyéni órás mérésnél számít. Kevesebb a zaj, jobb a kilátás, több fény van.

Eső miatt lehet beázás, ez a tető állapotától függ. Ha megtörténik, a lakóközösségen múlik mennyire gyökerek, vagy együttműködőek. Cserébe feletted levő szomszéd sosem fogja eláztatni a lakásod, nem fognak görkorcsolyázni, és döngetni az ágyat feletted.


Lift hosszútávon nagyon fontos, ha szeretnél megöregedni, vagy elpasszolni később a lakást.

2017. febr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az eddigiek jókat írtak.

Csak kiegészítés: ha a tetőről beázol, azt a társasház biztosításának állnia KELL.

Mivel nincs feletted szomszéd, egyedi mérésű távfűtésnél ez korrekciós szorzót jelet. ( Magyarul, azonos "fűtési egységre" kevesebb díjat kell fizetned.)

Ha lift nincs, akkor ugye nem kell magyarázni a hátrányt?

2017. febr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is legfelső emeleten lakom, nekem megéri, hogy nem ugrálnak a fejem felett, nem nyüzsögnek mások a lépcsőházban. A padlást leszigeteltük, így a fűtés sem több. Nyáron melegebb van, de cserébe panorámás a lakás és a levegő is jobban jár... Ami miatt nem maradok itt örökre, az a sok lépcsőzés, mert lift nincs nálunk.
2017. márc. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Legfelső emeleten lakok, lapostetős házban. Az, hogy az én fejem felett senki nem ugrál, az szuper. Ez a tető dolog nálunk úgy van, hogy mindig is lehetett szólni a mindenkori közös képviseletnek, egyszer volt valami nedvesedés, pont utána évben csinálták megint a tetőt. A tető karbantartását maguktól kezdeményezik mindig. Nálunk viszonylag kicsi a lakóközösség, nem panel. Egy tízemeletesben nem tudom, mik történnek (mennyire együttműködőek), mindenesetre a tető a társasház "sara" minden esetben. A lakás melegebb. Ennek három évszakban csak és kizárólag előnye van. Hát nyáron, ha meleg van, akkor van redőny, esetleg klímát. Nem tudom, a tetőtéri lakás melegebb-e az enyémnél.

A lift az fontos kérdés. Jó, ha van, itt nincs.

Azt gondolom, hogy meg kell nézni alaposan a házat, esetleg kicsit puhatolózni, milyen a közösség, de én úgy érzem, jobban félnek ettől az emberek, mint kellene.

2017. márc. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6 vagyok, azt írtam, hogy "egyszer volt valami nedvesedés", ehhez szeretném hozzátenni, hogy én ide születtem, azóta volt egyszer egy nedvesedés, ami utána magától kiszáradt.
2017. márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!