Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen előnyei/hátrányai...

WheneverYouWant kérdése:

Milyen előnyei/hátrányai vannak annak ha egy panelház legfelső emeletén szeretnék lakást venni?

Figyelt kérdés
Három emeletes panelházról lenne szó. Nyáron meleg van tudom. Klíma alap egyébként is.
2016. dec. 18. 13:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

a legjobb, én a 10-ediket is imádtam.

már nyugalom van, senki nem zörög feletted + én pl berendeztem magamnak napozó kertté a tetőt, és mindig felmásztunk haverokkal azt tulképpen egész nap elvoltunk, lényeg h én nem látok hátrányt, előnyt viszont sokat.

2016. dec. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ázik be, akkor semmi.
2016. dec. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
39%

A legfelső emelet lakásait Penthouse-oknak hívják különböző előnyeik miatt. Ezek közül egyik az, amit a kolléga is jelzett felettem, hogy senki nem járkál feletted és a víz is tőled indul lefelé, tehát WC-k öblítése sem zavaró.


Személy szerint 10 emeletes tetején lakom, és itt az is velejáró, hogy nyáron igen kellemes szellő lengedezik a lakáson át, szóval ez megint plusz. Ha van szabályzó a radiátoraidon, a túl meleg télen sem lehet probléma.

2016. dec. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Csak olyanba, ahová utólag sátortetőt építettek, mert a lapostető beázós. A Római lakótelepen pl. vannak ilyenek.
2016. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Na akkor szép sorban összeszedve:


Hátrány:

-esetleges beázás

-sokat kell lépcsőzni, mert az 5 emeletesnél alacsonyabbakban nem nagyon szokott lift lenni (bár ez jót tesz a kondinak, szóval ha fiatal vagy, akár még előny is lehet, de azért felcipekedni nyaralás vagy nagybevásárlás után így is kihívás)

-nyáron nagyon meleg van

-télen lehet, hogy nagyon hideg van, főleg, ha szélső lakás (ennek ellenére van, ahol pont, hogy télen is nagyon meleg van, szóval a háztól függ)

-10 emeleteseknél általában ott fordul meg a lift (ha nincs még egy plusz szint), ami zajjal jár, de ez téged nem érint

-vészhelyzet esetén nehezebb kijutnod, mint annak, aki lejjebb van


Előny:

-kilátás

-nem dübörögnek, zajonganak a fejed felett, illetve az ajtód előtt is csak a szomszédok mászkálnak el, szóval csendesebb

-tisztább a levegő

-nem látnak be (hacsak nem panelház van előtted is)

-olcsóbbak ezek a lakások (bár eladásnál ez hátrány)

-megerősödik a vádlid a lépcsőzés miatt


Mi amúgy most vettünk egyet, csak a negyediken. :) Hát remélem az előnyök kárpótolnak a hátrányokért.

2016. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Legfelső emelet lakásait általánosan penthouse-nak nevezik? Vicces, főleg egy panelnél. :-)

A penthouse egyik legfőbb jellemzője a nagy terasz, esetleg tetőkert, több irányú panoráma.

Nálunk Magyarhonban gyakran ráaggatják hasonló paraméterekkel nem rendelkező lakásokra is ezt a jelzőt, de panelnél még sosem hallottam. :-)

A kérdező kérdéséhez kapcsolódva: beázás könnyen ellenőrizhető (közös képviselőt érdemes megkeresni), csendesebb, jobb kilátás.

2016. dec. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
Nincs hideg, alulról szépen jön föl a meleg. Ezen a penthouseon meg röhögök :)
2016. dec. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Már 35 éve legfelső szinten lakok (3. lakás, mind 3 emeletes), nem költöznék lejjebb sose, az, hogy nincsenek fölöttem és a kilátás bőven kárpótol a lépcsőzésért és a melegért.
2016. dec. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Ja igen, azt még hozzá lehet tenni előnyként, hogy könnyebb az esetleges utólagos hangszigetelés is, mert csak a padlóra kell.
2016. dec. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

1 évig laktam panelház 10. emeletén. Ez egy újpesti ház volt, albérlet.

Arra emlékszek, hogy nyáron elképesztő meleg volt odabent, éjjel nyitott ablakoknál sem igazán akart csökkenni a hőmérséklet, éjfélkor még simán 30 fok volt a lakásban.

Azt aláírom, hogy valóban csendes, de egyszer elromlott a lift, egy hét vádli eddzést bizony megéreztem.

2016. dec. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!