Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az örökölt ház apukámé és a...

Az örökölt ház apukámé és a tesójáé. Meg akarom venni, hogy megy a kifizetés?

Figyelt kérdés

Meg szeretném venni a házat, az ár felét (kb 3,5-4 milliót) kellene a nagynénémnek kifizetni.

Apukám annyival segít rajtam, hogy az ő részét nem kell fizetnem. Tehát a 7-8 milliós ház féláron lenne az enyém.

Létezik ilyen, hogy működik ez? Bocsánat a tudatlanságomért...



2017. márc. 8. 13:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Esetleg azt lehet, hogy az apukám "veszi meg", az ő nevén van, de én adom a pénzt a testvérnek és én lakok benne később?
2017. márc. 8. 13:55
 2/4 tom80 válasza:
Erre találták ki az ügyvédet, arra mindenképpen szükséges lesz. Amennyiben 1/2-1/2 arányban tulajdonosok az illetők, úgy szerintem az apád ajándékozási szerződés, keretében, míg a másik 1/2 tulajdonrészt adásvétel jogcímén szerezhetnéd meg. Ezekhez ügyvédi ellenjegyzés, és földhivatali bejegyzés is kell, mivel ingatlantulajdont ilyen bejegyzéssel szerezhetsz, így keress egy ügyvédet, és ballagj el az eladókkal a helyszínre. Bővebben már nem írnék erről...
2017. márc. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2017. márc. 8. 13:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha az apukád veszi meg a másik felét, úgy kevesebb az illeték. Nálunk most volt egy olyan eset, hogy egy öröklött házat, oda akartunk ajándékozni egy másik rokonnak, de ő mindenképp fizetni akart érte, és végül adásvétel lett belőle, viszont áron alul, mert ez a rokon is sokat költött az adott házra. Erre kijött a NAV, hogy áron alul adtuk, és még a hagyatéki értéknél is többre értékelte és arra vetette ki az illetéket. Mindez egy olyan faluban, ahol szinte eladhatatlanok a házak. Erre figyeljetek mindenképp.
2017. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!