Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek a gázkonvektoros...

Szerintetek a gázkonvektoros vagy a távhős fűtés jobb?

Figyelt kérdés
Nemsokára lakást szeretnék venni. A konvektorral vannak fenntartásaim, de kíváncsi lennék mások véleményére is. Köszönöm! :)

2017. márc. 12. 20:36
 1/7 anonim válasza:
48%
Én sem tudtam, míg decemberben kivettünk egy konvektoros lakást. Büdös gázszag volt, a párom arra gyanakodott, hogy szivárog a gáz. Mindenki azzal jött, hogy csak a por ég, de mi mégis hívtunk egy gázszerelőt. És igazunk volt! A gázszerelő egyébként azt mondta hogy ez a legkevésbé hatékony fűtés. A meleg 70%-a kimegy az ablakon. Mi vagyunk az egyetlen lakás a társasházban akik konvektorral fűtenek. A konvektorral megégetheti magát az ember, még egy rossz pont. Ráadásul ronda a fűtőtest és kislakásban sok helyet foglal. Soha többet nem költözöm konvektoros lakásba!!! Remélem te sem!
2017. márc. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha nekem pl szeptember elsején a fenekem befagy akkor bekapcsolom a konvektort (távfűtésnél ez nem opció). Ha nekem február közepén már nincs szükségem a fűtésre akkor szépen kikapcsolom (távfűtésnél nem opció).

Nekem előnyt élvez az amit úgy szabályzok ahogy nekem jól esik.

2017. márc. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Konvektoros lakásban is laktam, és egyrészt valóban van egy szaga, amikor először bekapcsolod, még akkor is, ha bekapcsolás előtt letakarítod, ami elég macerás, mert le kell szedni a borítását. Másrészt marhára nem hatékony. 14-16.000 Ft-ot fizettem úgy havonta, hogy 19 fok volt a 6. emeleti lakásban! Harmadrészt a bekapcsoláshoz és a karbantartáshoz érdemes szakembert hívni, ami pénzbe kerül.

Távfűtésese lakásnál viszont számít, hogy szigetelték-e az ablakokat, mert ott is le tud szökni sok hő. Ha ez rendben van, akkor okés. Csak hogy érzékeltessem a különbséget: földszinti lakásnál úgy, hogy nem volt állandóan bekapcsolva a fűtés volt 22-23 fok! És ugyanannyiba került, mint a gázfűtés. A legfelső emeleteken meg be se kapcsolták egész télen a fűtést, mert az átmenő cső elég hőt adott.

2017. márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. márc. 14. 22:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A gázcirkós a legjobb, olyat vegyél!:-) Komolyan.

Konvektorosban élek nagyon régen. Régen (múlt rendszer), ez nagyon király volt, ma már a legpocséklóbb fűtési mód. Az, hogy kimegy-e az ablakon, vagy nem, ablak függvénye is. De gondold el, hogy itt maga a gáz ég el, az fűt, mi mennyiség elmegy! A cirkósnál a gáz csak a vizet melegíti fel, ami kering a rendszerben és fűti a lakást.

Amikor megkapod a számlát marhára nem mindegy!

(Megjegyezném, hogy a gáz minősége egyre pocsékabb).

A mienk több, mint negyven éves ház, jelenleg (pár éve) a kisszobában gyújtólángon van télen, ajtó behúz, nagyszoba fűt, de ott nyitva az ajtó (nem a legjobb, de most így szeretem, valamennyire eloszlik a lakásban a meleg), konyhában reggel gyújtok be, de csak rendes hidegben, fürdőszobában pár éve csak nagyon hidegben, csak ha zuhanyzok. Fűtök harminc négyzetmétert tisztességesen, 20 ezer forintért a legnagyobb hidegben (idén több volt, de ez extrém volt). A lakás meleg lakás, középső, délkeletre néz. Anyukám gázcirkóval ugyanennyit fűt, kb. 7 ezer Ft. Most itthon vagyok pár éve, de azelőtt is jöttek a 20 ezer körüli számlák a nagy mínuszokban, akkor még hidegebbek voltak a telek. Most meg többet fűtök, gondolom, mivel itthon dolgoztam.

Van egy olyan hatása, amit már nem csípek, hogy szennyezi a levegőt. Nem szivárgás, vagy ilyesmi, egyszerűen szennyezi a lakás levegőjét.

Távhős, albérletben laktam ilyenben, igaza van annak, aki azt írta, hogy nem te kapcsolod be: akkoriban még voltak telek, na egyszer januárban volt 17 fok, akkor ez még nem volt megszokott. Lekapcsolták a fűtést a házban (a szolgáltató), mert tizenöt fok fölé ment a külső hőmérséklet és így volt szerződése a háznak. (2000 körül). Jó volt.

Többen írják itt, hogy milyen a távhős a panelprogram után, meg előtt, meg hogy a tízemeletesekben a magasan lakók megsülnek, tehát nem egyenletes a távhős lakásoknál egy házon belül a teljesítmény.

Remélem, segítettem.

2017. márc. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Távhő, ha szabályozható és van egyedi mérés.
2017. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Sokat segítettetek!
2017. márc. 18. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!