Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Termosztát : Lecseréltük idén...

Termosztát : Lecseréltük idén az ablakokat, és a kazánt, hogy kevesebb legyen a gáz számla. A termosztátot is lecseréltük. A régi 1 fokonként kapcsol. Az új 0.1 fokonként. Sűrűbben bekapcsol. Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Attól félek, hogy az új termosztát mivel érzékenyebb sűrűbben kapcsol be, ezért több gázt használ. Bár kevesebb ideig megy, de ugyan azt a víz mennyiséget melegíti fel újra, és újra. (Eberle a régi, és Eberle 200 az új "is").

Melyik a jobb? A régi ritkábban kapcsol be de hosszú ideig megy, míg az új sűrűn bekapcsol de kevesebb ideig megy.A régi 1 fokot fűt fel, míg az új 0.1-et. Köszönöm.



#fűtés #termosztát. építkezés.
2016. nov. 20. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"de ugyan azt a víz mennyiséget melegíti fel újra, és újra"


Igen.

2016. nov. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Persze, mindig azt a vízmennyiséget melegíti fel újra és újra, ami a rendszerben van. :)


Van egy hordód, fel akarod tölteni vízzel. Hordhatod bele 1 literes edénnyel, vagy 10 literessel. Melyik esetben kell hozzá több víz?

A házban lévő levegőt is alapvetően ugyanolyan hőmennyiséggel kell felfűteni, az lényegtelen, hogy egyszerre vagy részletekben. Esetleg annyi, hogy pár másodpercbe beletelik a tűzteret kellően átmelegíteni, de ez elhanyagolható.


Kisebb különbségek lehetnek nálad a fűtésnél, de az leginkább attól függ, hogy alul vagy felül vannak-e méretezve a radiátorok, ill. hogy nincs-e túl forróra állítva a vízhőmérséklet.

Ha a jelenlegi rendszer a jelenlegi beállításokkal túlfűti a lakást minden egyes begyújtásnál, akkor ez így drágább.

Ha minden jó, akkor ugyanannyiba kerül így is, úgy is.

2016. nov. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Minden egyes begyùjtásnál van felesleges gázod, amivel átmelegszik a kazánod, ès ez után melegszik csak a vized. De ez nem számottevő mennyisèg.

A 0.1 fokos kijelzès nem azt jelenti, hogy tized fok változásra kapcsolgat. Javaslom, hogy tanulmányozd a papìrját, mert ennèl okosabb a termosztátod.

2016. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a kazán is új, ... abban beállítottam, hogy a maximális vízhő 65 fok, így annál melegebb nem lehet, így amikor eléri ezt a hőt a rendszerben lévő víz akkor a kazán takarékra teszi magát, és csak temperálja a vizet amíg ki nem kapcsol. ... A termosztáttal a a kétségem, hogy míg az 1 fokot felfűti , a hőingadozás ( hőgörbe) nagyobb, mert túlfűti a lakást. Mert a termosztát 21 foknál kikapcsol ugyan de attól még a rendszerben lévő víz tovább melegít. Míg az új termosztát tényleg bekapcsol 20.9 foknál, és 21 nél ki... de az kiszámolja, és kikerüli a tűlfűtési hőgörbét, így nem lesz melegebb, és előbb kikapcsol.... De többször kapcsol be. Ugyan a lakásban egyenletesebb a hő, a kérdés csak az, hogy ez nem jár-e többlet energiával. (Gázzal)?
2016. nov. 20. 12:08
 5/11 anonim ***** válasza:

Na pont ezt írtam, hogy ha túlfűtöd a lakást, akkor az veszteség, emellett kellemetlenség.

Ha a beállítotthoz képest 0,1 fokos lehűlést érzékel, akkor gyakrabban kapcsol be, és rossz beállításnál gyakrabban fűti túl a lakást, mint ha csak egész fokonként fűtené túl.


A lakásnak van egy adott hőleadó "képessége". Ezzel, ha kint -10 fok van, akkor sok hőt ad le, ha kint +10 fok van, akkor sokkal kevesebb hőt ad le.

Na mármost, a 65 fokos víz a szobalevegőnek mindig ugyanannyi hőt ad le, egy bizonyos beállításnál.

Ha ezt a két tényt összeveted, akkor az jön ki, hogy ha kint +10 fok van, akkor az épület nem tud olyan sok hőt leadni, mint amennyit a 65 fokos víz lead a szobának. Vagyis túlfűtöd a szobát ilyen meleg vízzel, méghozzá gyakran, a 0,1 fok miatt.

Kivéve persze, ha alul vannak tervezve a radiátorok. Mert akkor a gyakori bekapcsolgatások ellenére se érzed túl melegnek a hőmérsékletet. De viszont ilyen helyen ha kint -10 fok lesz, akkor bent meg fogsz fagyni, mert ha folyamatosan megy a fűtés, akkor se lesz bent elég meleg.

Jól megtervezett rendszernél ilyen időben bőven elég a 45-50 fok, aztán ha már túl gyakran kapcsolgat (a kinti hideg miatt), akkor kell feljebb venni a vízhőfokot, a rendszer által igényelt mértékig.

2016. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salk Balázs ***** válasza:
Nem jár így takarékosabb.
2016. nov. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A jobb a régi volt, mert a ritkább kapcsolgatás kevésbé veszi igénybe a hőszabályozó egységet (esetleg relét), így az szinte örökéletű maradt volna.
2016. nov. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó az az új, de olvasd át már a papírját, mert autómatán PID-szabályzás van benne és öntanulós a rendszer, csak, kell neki pár nap amíg adatot gyűjt a fűtésről, és megfelelően kell beállítani. Nem egyszerűen ki-be kapcsolgat tized fokos ingadozásnál. Ha a működése magas neked, akkor meg minek vetted.
2016. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tisztelettel a kötekedőknek. Én úgy vélem Értelmes kérdést tettem fel, hittem benne értelmes elméknek. (akinek nem inge...) Ha tapasztalata vagy technikai tudása van valakinek a témával kapcsolatban azt nagyon szépen megköszönöm, ha nem, akkor inkább maradjon csöndbe. ( Tisztelettel megkérem) Az új termosztátot nem tanuló módra állítottam be, hanem fixen 21 fokra, és kikapcsoltam minden plusz opciót. Ezt azért tettem, mert : Egyrészt nem hiszek abban, hogy ha 5-6 időzónát megadunk, és hasraütés szerűen változtatjuk a hőfokokat, a lehült lakást felfűteni ugyan annyi veszteség, mint amennyit a kihülésnél nyerünk. Bár a tévedés lehetőségét fenntartom. Másrészt ami a fontosabb, hogy egy 4 hetes gyermek fekszik a kiságyába a lakásban. Ezért a hőmérséklet álladó hőfokon tartását fontosabbnak tartom. Mindezeken felül abban van ráció, hogy a régi (amit nem dobtam ki) termosztáttal ritkábban kapcsol be a kazán, ezért annak az alkatrésznek az élettartamát növelhetném meg ha visszatenném. Fég kazánunk volt ez előtt is, és az 20 évet üzemelt (Amikor leszereltük, akkor is működőképes volt), és a mostani is Fég 24-es.
2016. nov. 20. 22:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Ok.
2016. nov. 21. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!