Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Adott egy 34,9 M-es lakás....

Adott egy 34,9 M-es lakás. Mennyit mernétek alkudni? Mennyit engednétek?

Figyelt kérdés
2017. márc. 15. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Bmi 34.9 ért hirdettük és 32 ert adtuk oda
2017. márc. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Manapság inkább ráígérni szoktak nem alkudni.
2017. márc. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Ez azért nem olyan egyszerűen megválaszolható.

Sok mindentől függ (az ingatlan piaci ára mennyire közelíti meg a környéki ingatlanárakat, alá vagy fölé van árazva; magánszemélytől vagy ingatlanostól veszed; az eladónak mennyire sürgős...),

2017. márc. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

Látom, ha valaki nem olyan választ ad, amit a kérdező hallani akar, hogy ezt bizony 20 millióért is oda fogják adni, az rögtön le lesz pontozva...

Csak nyugodtan, de így nem értem mi értelme van a kérdésnek...

Lehet találgatni, de mi lenne ha az eladótól kérdeznéd meg? Az hogy itt mit írnak, nem hiszem, hogy befolyásolná az eladó elgondolását az árról.

Jöhet a lepontozás!

2017. márc. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ. Lehet semennyit nem enged, mert annyira nem sürgős nekik, meg nem is biztos, hogy el akarják adni, csak akkor, ha valaki ennyit is megad érte, de az is lehet, hogy jobban leengedik, mert válnak, egyiknek sincs pénze külön menni, de legszívesebben leszúrnák már egymást a közös lakásban és az elsőre aki aránylag elfogadható árat ajánl rá is akarják sózni.
2017. márc. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le!!!
2017. márc. 16. 20:55
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mennyire akarod a lakást, tudsz-e más komoly érdeklődőről, kp-s vevő vagy-e ,stb...

Ha tegyük fel, hogy amúgy kapós lakásról van szó, de te már holnap tudnák fizetni, akkor megpróbálhatsz bemondani 30-at, maximum nem fogadják el és tesznek egy másik ajánlatot. Ha biztosabbra akarsz menni, akkor csak 1-2 milliót próbálj lefaragni. Ha pedig épp úgy jársz, hogy másnak is tetszik a lakás és meg is adja az árát, akkor meg nem nagyon van alkura lehetőség. Persze ez ritkább, de ez is benne van a pakliban

2017. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én rákérdeznék a 30-ra, max kiröhög.

Nemrég nézegettem lakásokat kifejezetten egy környékre koncentrálva. Tehát tisztában voltam azzal, hogy aktuálisan mit mennyiért kínálnak. 2 szobás lakás, amit a nyers falakig vissza kellett volna bontani és újjá építeni, annyira lakhatatlan állapotban volt, 6 millióra tartottak. Bementem, szétnéztem, mondom a tulajnak, hogy nagyvonalú leszek, 4 és fél. Mondanom sem kell, hogy eldurrant az agya, hogy mit képzelek, milyen pofátlan ajánlat, stb. Jó árulgatást kívántam és eljöttem. A szomszéd utcában, kb 50-100 méterrel odébb 5,5-ért kínáltak 3 szobás, félig felújított lakást. A másik irányban meg 5-ért ugyan olyat, mint az első, csak kevésbé lelakva. Utóbbi kettőből ráadásul fél milliót simán alkudni lehetett volna. Mivel befektetési céllal nézelődtem és nem voltam vásárlási kényszerben, megengedhettem magamnak, hogy keményen alkudjak.

2017. márc. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség, hogy ha kp-s vevő vagy, akkor majd milliókat engednek. Max. ha tök hülye. Annyira azért nem vagyok türelmetlen, hogy milliókat bukjak miatta. Ha meg végül mégsem adják meg nekik a hitelt vagy ilyesmi, engem az se érint, sőt még jól is járok, mert ők bukják a foglalót.
2017. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Pedig az a tapasztalat, hogy de, lehet alkudni a fizetés módjára hivatkozva. (Most vagyok túl vásárláson, eladáson. Ezért is válaszoltam a kérdésre, mert naprakészen tudtam nyilatkozni) Lehet, hogy te vagy a kivétel, de az emberek nagy részének számít az, hogy akár holnap, vagy csak hetek-hónapok múlva jut a pénzéhez.
2017. márc. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!