Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit intéz az eladó és mit...

Mit intéz az eladó és mit kell nekünk intézni, ha magánszemély az eladó és nincs ingatlanos bevonva?

Figyelt kérdés

Holnap nézünk meg egy nagyon jó lakást, igazából, ha élőben nem lesz semmi kiábrándító, akkor meg is vennénk.

Hitel segítségével tudnánk kifizetni, a hitelképességi vizsgálatot már elindítottuk, a bank szerint 2 hét, de nem lesz gond úgysem és már közben indíthatjuk a hiteligénylést is ha úgy van.


A kérdés arra vonatkozik, hogy ilyen esetben ha foglalót is fizetnénk, akkor az ügyvédet ki keresi meg?

Vételi szándék nyilatkozatot is mikor és hogyan tehetek?


Mert az ingatlanosnál tiszta volt, hogy menjek be, nekik mindenre van emberük, megcsinálják, intézik.

De most így teljesen el vagyok veszve.

Szeretném ezt a lakást nagyon és nem akarom elbukni amiatt, hogy szerencsétlenkedek és húzom az időt.


Előre is köszönöm a választ.



2017. márc. 17. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi pár hónapja vettünk lakást a párommal. Szóval elég friss tapasztalataim vannak, ez alapján írok. Nincs törvénybe foglalva, de szokás szerint az ügyvédet a vevő intézi. Tehát te keresel ügyvédet, te fizeted, stb. Ha van ügyvéd, onnantól már gördülékeny, tudják mit kell csinálni. Az eladónak annyi dolga van még, hogy energetikai tanúsítványt csináltasson, vagy ha van neki 10 évnél nem régebbi, akkor az is jó. Illetve ha terhelt az ingatlan, akkor szintén az eladó dolga ezt intézni. Még esetleg érdemes lehet kérni az eladótól igazolásokat arról, hogy nincsenek tartozásai a különféle szolgáltatók felé. A szerződésben lefektetitek, hogy mennyit és milyen határidőig foktok fizetni, illetve milyen összetételben (saját rész, hitel, stb.). Ha fizettek foglalót vagy előleget, akkor azt is a szerződésben leírjátok. A kettő között nagy különbség van, esetleg érdemes rákeresni. De ha javasolhatok, akkor foglalót fizessetek, ez nagyobb biztonságot jelent. Nagyon nagy vonalakban ennyi az egész. Mivel hitelt is intéztek ezzel párhuzamosan, az kicsit le fogja lassítani a dolgot, de ezzel kapcsolatban meg a bank lesz az aki tudni fogja miket kell csinálnotok, tehát itt megint nem lesz gond a tapasztalat hiányotok. Egyébként örülj neki, hogy nincs ingatlanos a képben. Csak lelassítja az egész folyamatot (tapasztalat) és még pénzt is kér érte. Amikor mi vettük a lakásunkat, akkor sajnos ingatlanoson keresztül hirdette az eladó. Nálunk akkora beleszólása volt az ingatlanosnak, hogy az ő általa megadott ügyvédhez kellett menni. Én privátban direkt felhívtam az ügyvédet (nem tudta, hogy ki vagyok), és érdeklődtem nála, hogy mennyibe kerülne az adásvételi szerződés egy ilyen paraméterű ingatlanra. Nagy meglepetésre a 2/3-át mondta annak az árnak, mint amennyit az ingatlanoson keresztül kellett volna neki fizetnünk. Persze ekkor már közöltem vele, hogy mi a szitu és végeredményben a kisebb árat kellett fizetnünk. Csak azért írom ezt, hogy lásd milyen lehúzás megy az ingatlanosokkal. Egyébként mi amikor belefogtunk ebbe, akkor internetes keresgéltem ilyen leírásokat, hogy mi az adásvétel pontos menete. Szerencsére nagyon sok leírást találni. Én azt csináltam, hogy összegyűjtöttem ezeket és mindegyikből megpróbáltam kivenni a lényeget. De igazából csaknem mindegyik leírás ugyanarról szólt. Szóval nem egy ördögtől való dolog ez.
2017. márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Legelőször saját magad kérjed ki az adott ingatlan tulajdoni lapját. Földhivatal, ezervalamennyi forint, bárki kikérheti. Ez nagyon fontos dokumentum. Vételről csakis a bejegyzett tulajdonossal tárgyaljatok. Ezen a papiron rajta van, hogyha tartozás terheli az ingatlant. Rajta van, hogy mekkora, mi tartozik hozzá (pince. tárolós..), stb. Ügyvédet a vevő választ. Társasháznál célszerű utánanézni a ház ügyeinek, közösköltségtartozás, hitelek, stb., tehát érdemes megkeresni a közös képviselőt, a lakásszövetkezetet felhivni, stb. és ők szoktak kiadni igazolást is arról, hogy nincs tartozása a tulajnak. Az utolsó számlákat kérdehted a tulajtól, hogy mutassa meg, vizdij, gázdij, stb., ha van tartozása, akkor ezeken a számlákon szerepel. A többit az ügyvéd intézi, megirja. Pénzt kizárólag ügyvéd jelenlétében, lepapirozva adjatok, foglalót vagy előleget is!
2017. márc. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha hitelt is vesztek fel, kérj egy előzetes hitelbírálatot a banktól.

Egy: hogy az eladó is lássa, hogy jók vagytok a banknál. Kettő: hogy ti is lássátok.

2017. márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!