Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó kereskedőnél...

Használt autó kereskedőnél lehet alkudozással próbálkozni, vagy ez csak magánszemély eladó esetén szokás?

Figyelt kérdés
2016. júl. 15. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet próbálkozni, és sokszor be is jön! Nekik is kell az eladás, jobb, minthogy ott áll az udvaron.
2016. júl. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mantis religiosa ***** válasza:
88%
Talán nagyobb sikerrel jársz, ha nem az árból próbálsz alkudni, hanem ha ugyanazért az árért némi többlet felszereltséget kérsz. Pl.: téligumi, alufelni, riasztó, hangtechnika, stb.
2016. júl. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám, hogy bármelyiknél is általános szokás lenne.

Sok magánember sem nagyon enged az árból és vannak kereskedők akiknél belefér némi alku. De nem pofátlanul, hanem mondjuk 2 milliós autó árából 100 ezret.

Esetleg rosszabb esetben belealkudod az átírás költségeit.

Alap, hogy nem alkuval indítunk (sokszor már a telefonban vagy üzenetben). Azt szoktam mondani az elején alkuval kezdőknek, hogy nem egy arab bazárban vagyunk uram, sőt, ellenkezőleg!

2016. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nyugodtan próbálj meg alkudni, de tiszteld meg (ha megérdemli, ha nem) az eladót! Nézd meg az autót, keress alkualapot, tudj meg az autóról minél többet! Ha a kereskedő megvette, és továbbadná, én 10% nál többre nem látok esélyt, ő sem ingyen dolgozik, nyilván ragaszkodni fog a hasznához! Ha kiszúrja, hogy tetszik az autó, akkor kevés esély van akármennyit alkudni.

Az enyémet olyan helyről sikerült megvenni, ahol a cég saját autója volt korábban, és bérbe is volt adva (mondjuk ez sajnos érződött is rajta) viszont így tudtam hogy az autó az előző gazdájának már megkereste az árát, nincs haszon ami alá nem mehetnek, nem továbbadott autó, így mertem nagyobbat alkudni, aztán félúton megálltunk, senkinek sem fájt annyira

2016. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Naná, közelező!!!! Vagy bejön vagy nem. De mondjuk ne ugy kezd hogy mennyit enged a feléből meg ilyesmi!! Meg hogy főnok mennyi a vége??
2017. márc. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az 1,5millás Kia Ceed-met kereskedőtől lealkudtam 1,4millára.
2021. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!