Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi gépjármű adás-vételin...

Külföldi gépjármű adás-vételinél utólag hogy pótoljam az eladó magánszemély lakcímét?

Figyelt kérdés

Hivatalos adásvételivel hoztam Olaszországból autót Magyarországra, amit most fogok honosítani, de a lakcímét kérik, hogy pótoljam.


Semmilyen formában nem tartom a kapcsolatot az eladóval, mégis hogyan tudnám pótolni?



2016. jan. 7. 10:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve ha újraírnám az adásvételit, pótolva egy "hamis" lakcímmel, az járna következménnyel? Nem tartom valószínűnek, hogy az okmányirodában ellenőrizgetnék a lakcímét az olasz férfinak.
2016. jan. 7. 10:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Az adásvételin hogyhogy nincs rajta a lakcíme? Se semmilyen elérhetősége? Hogy sikerült felhívni előzőleg és egyeztetni vele, amikor még csak az autó megtekintéséről volt szó? Hol volt az autó átvétele? Egy bevásárlóközpont parkolójában?

Nem lopott véletlenül az autó és most ötleteket vársz?

2016. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Dehogy lopott, egy olasz használtautókereskedésen volt, ott beszéltünk le mindent.


Minden papírja meg van, szervízkönyv, valahol megtalálom esetleg a címét?


E-Mailt írtam neki, de 2 napja még nem válaszolt.


Kétnyelvű adás vételit töltöttem le, minden van rajta, de lakcím nincs. (1db A4-es lapon van.)

2016. jan. 7. 15:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor bizományban volt a kereskedésben? Telefonszám? Vagy végig E-Mail-ben volt a kapcsolattartás? Vagy a kereskedéssel telefonon? A kereskedő nem tudja megadni a címét, vagy a számát? De miért nem írta rá a lakcímét? Nem mondom, hogy feltétlenül lopott, de csak nem akarja, hogy elérjék. Biztos, hogy rendben van az autó? Lenyomozva, alaposan átnézve? Nem volt túl jó vétel a többi hasonló autóhoz képest? Nem furcsa, hogy E-Mail-en kívül semmi elérhetőség nincs?

Nem akarok rosszat, de ez nagyon gyanús.

Máskülönben akkor add meg akkor a kereskedés címét, ahonnan elhoztad. Aztán hátha tényleg rendben van az autó minden szempontból. Ha nincs, akkor úgyis kiderül idővel.

2016. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]


Innen szarmazik az adasveteli, szimplan ezert nem lett rairva cim, mert az afasveteliben nem szerepelt. (Igaz, amit linkeltem az nemet, de ilyen az olasz is.)

2016. jan. 8. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!