Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akitől megvettem a lakást,...

Akitől megvettem a lakást, elvitte magával a villanytűzhelyet, így most vennem kell egyet. Joga volt ehhez?

Figyelt kérdés
Az adásvételi szerződésben nincsen szó a tűzhelyről, se arról, hogy marad a lakásban, se arról, hogy magával viszi a régi tulajdonos. Tegnap vettem át a lakás kulcsait és akkor láttam, hogy a tűzhely már nincs ott és egy lábon álló pultot is elvitt a tulajdonos. Joga volt ehhez? Vagy feljelenthetem ezért?
2017. márc. 20. 05:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a szerződésben nincs benne (azaz azt nem vetted meg) és az övé természetesen elviheti. Ne jelentsd fel, magad égeted le!
2017. márc. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Igen, joga volt hozzá,mivel,a tv tűzhely,bútorok,mosógép stb mind a régi lakó ingóságai.
2017. márc. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igy ahogy irják. Mindent rögziteni kell , még a lámpákat , csillárokat is, vételkor.
2017. márc. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Amit a szerződéstek tartalmaz, az mind a tied.

Tűzhely kimaradt, nem a lakás tartozéka, nem fizettél érte, miért is lenne a tied?

2017. márc. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4%

Érdekes egy szerződés ez mert általában benne kéne lennie az, hogy mi tartozika lakáshoz.A kérdező azt írja , hogy se az nem volt benne,hogy elviheti, se az, hogy marad.Így szerintem ezek a dolgok egy lakás tartozékei.Egy lakást úgy kellene átadni, hogy az hasznalható legyen.Ennyi erővel a mosdókagylót Wc-t esetleg ha úgy tartja kedve egy két ajtót is magával vihet az előző tulaj?Hat szerintem ez röhej!

Az ügyvéd nagyot hibázott, ha ezekre nem tért ki.

2017. márc. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
21%
Szóbeli megegyezés nem volt ezzel kapcsolatban? Itt a bizonyíték, ha sajnos mindent rögzíteni kell a szerződésben. A tűzhely a lakás tartozéka! Nekem itthon beépített tűzhelyem van. Eszembe nem jutna kitépni és elvinni
2017. márc. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

"Így szerintem ezek a dolgok egy lakás tartozékei.Egy lakást úgy kellene átadni, hogy az hasznalható legyen."


És ha gáztűzhely van, a tele gázpalack is jár hozzá?

2017. márc. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Joga volt hozzá....nem beépített konyhaszekrényt,tűzhelyet vitte a tulaj,de itt hagyta volna plusz pénzért.Nem lakták az ingatlant,de néha itt aludtak, volt pár régi bútor amit pénzért hagyott volna,de nem kellett,így csak a "szemetet" hagyta. Ezeket nem kötelessége itt hagyni.
2017. márc. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Bele kellett volna foglalni a szerzősédbe, hogy mik azok amik maradnak mindenképp (nyilván ajtót, ablakot nem, de konyhabútor és berendezéseit igen. főleg, ha az a tűzhely nem beépített,hanem szabadon álló, akkor nem is olyan egyértelmű, hogy maradnia kell-e. mert nyilván egy beépítettet egyértelműen pofátlanság kiszerelni... De még adott esetben a szanitereket sem árt belevenni a szerződésbe. Szintén, ha a kád nem beépített, akkor akár lehet, hogy elviszi) Ez kellemetlen, de ha nincs erre vonatkozóan beírva semmi, akkor nem tehetsz sok mindent
2017. márc. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Olyat is hallottam hogy a villanykapcsolókat meg a konnektorokat is elvitte a volt tulaj. Itt nincs mit tenni szerintem.
2017. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!