Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akitől megvettem a lakást,...

Akitől megvettem a lakást, elvitte magával a villanytűzhelyet, így most vennem kell egyet. Joga volt ehhez?

Figyelt kérdés
Az adásvételi szerződésben nincsen szó a tűzhelyről, se arról, hogy marad a lakásban, se arról, hogy magával viszi a régi tulajdonos. Tegnap vettem át a lakás kulcsait és akkor láttam, hogy a tűzhely már nincs ott és egy lábon álló pultot is elvitt a tulajdonos. Joga volt ehhez? Vagy feljelenthetem ezért?
2017. márc. 20. 05:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
7%

Azért nekem volna egy-két keresetlen szavam ahhoz az ügyvédhez aki a szerződést írta.Ha már fizetek neki elvárnám, hogy úgy képviselje az érdekeimet, hogy felhívja a figyelmemet bizonyos dolgokra.Az ügyvétet ezért fozetjük.Az egyértelmű és kézenfekvő dolgokat bárki bele tudja írni egy szerződésbe.

És igen.Vannak akik nem mellényzsebből fizetnek ki egy lakàst, és igenis számít nekik, az a 70 ezer forint amit hirtelen ki kell adniuk egy tűzhelyre.

Tehát ha hirdetem az autómat a vevő megtekinti de általában nem írjuk bele a szerződésbe, hogy milyen felszereltséggel adjuk át,csak azt, hogy a megtekintett állapotban. Akkor fizetés után jogom van kiszerelni a multimédiát belőle? Mert ugye az autó attól még müködik.Pedig amikor megnézte még benne volt, és egy szót sem szóltam, hogy azt megtartom.

2017. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 xswerdy ***** válasza:
32%

Ha nincs szó a szerződésben a gépekről, berendezésekről, akkor az az alapeset, hogy a mi beépítettnek minősül, az a lakás tartozéka, ami nem, azt viszi az eladó.


Szóval akár a mikrosütő is lehet a konyhabútorba épített, akkor az nyilván a lakás tartozéka.


A gáztűzhely a gáztervben is szerepel (ami a gázműveknél le van adva), azonos paraméterű készülékre való cseréje is bejelentés köteles, nyilván az sem vihető el, ha nem szól róla a szerződés.


Valaki írt palackos gáztűzhelyről, na az viszont alapban egy mobil eszköz, az vihető.


A villanytűzhelynél szerintem az a mérvadó, hogy az egy fix bekötésű eszköz-e, vagy egy konnektorba dugható. Általában amit villanytűzheynek hívunk (fent főzőlap, lent sütő, egy készülékben), az fix bekötésű, amit elvileg csak villanyszerelő köthet be. Ezt szerintem a lakás tartozékának kell tekinteni, ha nem szerepel más a szerződésben. Ha mondjuk egy garzonban csak egy két lapos rezsó van, meg egy sima mikró, akkor azok nem a lakás tartozékai.


Szóval a legtöbb eddigi véleménnyel szemben szerintem a tűzhelynek maradnia kellett volna, amit jó eséllyel egy jogi procedura is megerősítene. Én azért nem feljelentéssel kezdeném, hanem megkérném az eladót, hogy hozza vissza. Mondjuk ezt legjobb lett volna kulcsátadáskor mondeni, illetve akkor jegyzőkönyvezni a hiányát (gondolom, az óraállásokat úgyis jegyzőkönyveztétek).


Aztán mindenki szídja az ügyvédet is. Vettem már jópár lakást (különböző ügyvédek írták a szerződést), és még soha nem írtuk bele, hogy a tűzhely marad, és még senkinek nem jutott eszébe elvinni.

2017. márc. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk azért reklamált a vevő mert a csillárunk elvittük. Pedig komplett konyhabútort előszobabútort szobai szekrényt /2 éves /ott hagytunk neki. Elmehet az ilyen a fenébe ...

A 4 falat veszel meg semmi mást. Max ha valami beépített

2017. márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem volt benne a szerződésben persze hogy elviheti. Bármit elvihet.
2017. márc. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
22%

Akkor jelenthetnéd fel, vagy járhatnál el, ha a falat vitte volna el, vagy kiüti, mire odamégy.

A tűzhelyet hogy gondolod? A tűzhelyet, konyhabútort, egyéb bútorzatot grátisz szokta otthagyni a tulajdonos, vagy megállapodnak egy összegben a vevővel. Az egy használati tárgy. Övé, megvette, kifizette. Vagy azt mondta volna, hogy grátisz a tiéd, vagy kér érte X összeget. Vagy: neked meg kellett volna kérned őt, hogy igényt tartasz a tűzhelyre, adja oda, hagyja ott, egyezkedjetek róla. Az akármilyen konyhabútort sem köteles otthagyni. Ilyen nincs. De szokás olyat csinálni, hogy marad a konyhabútor, a beépített gépek, a tűzhely, vagy akár a lakás teljes bútorzata, csakhogy ezt előtte a vevőnek, meg az eladónak, vagyis neked, meg neki, meg kellett volna beszélni, majd le kell írni.

2017. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!