Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan árverés - egyösszegű...

Ingatlan árverés - egyösszegű ajánlattétel lehetséges ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Szeretnék licitálni egy ingatlanra. A probléma az, hogy 6 tulajdonosa van (gyerekek, unokák), így részletekben árverezik. Egy kisebb tulajdoni hányadának már lejárt az árverése (de azt írta, 3 hónapon belül újra árverésre bocsátják, mivel sikertelen volt). Jelenleg a fele tulajdoni hányadot árverezik, azt is 2 részben. A többi része még nem volt árverezés alatt, de az egyik tulajdonos azt mondta, az egész árverezésre fog kerülni. Lehetséges ebben a helyzetben egyösszegű vételi ajánlatot tenni? Amennyiben igen, kinek lehetne írni? Próbálkoztam a Végrehajtónál (a lejárt rész más Végrehajtó Irodánál van, mint a jelenleg árverezett), a végrehajtást kérőnél, az MBVK-nál, de sehonnan nem kaptam választ. Ki mit tud erről, mi a menete, amennyiben lehetséges?


Vagy csak az az egy út van, ha minden részletre licitálok? Ennek van kockázata.


Ez egy évek óta üresen álló ház, állapota folyamatosan romlik. A tulajdonosok eladni nem tudják, mert elidegenítési tilalom van rajta, de azt tudom, hogy nekik nem kell, de azt sem akarják, hogy tönkre menjen.


Köszönöm előre is!



2017. márc. 31. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hangsúlyoznám, hogy még sosem licitáltam, de nézegetem az mbvk oldalát, mert érdekel. Innen tudom, hogy vannak házak, melyek pl. két részben vannak meghirdetve. Mondjuk 50-50 % tulajdonként, két kiírás, meghirdetés van. Gyakran oda is van írva, hol a másik fele (hányas számú meghirdetés alatt). Ebből gondolom, hogy az adott kiírásban csak arra a hányadra tudsz licitálni, ami ott van. Ha még meg sincs hirdetve, a másik része, arra nem tudsz. Csak a végrehajtóknál kéne érdeklődni, illetve jut eszembe: a jobb szélső ikon egy Helpdesk szolgáltatás, ott érdeklődj (ha megnyitás után rámégy a bal első, EÁR menüre), vagy a főoldalon van egy www.mbvk.hu, ha sokáig kattintgatsz, ott is kiadja, hogy "Kapcsolat" és ott is van telszám.

Mondjuk amit leírtál, 6 tulajdonossal az nagyon macerás.

2017. márc. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Végül nem mentünk bele, sajnos egyre jobban pusztul le a ház. Inkább hagyják teljesen leamortizálódni. Ez van sajnos. Helyette vettünk egy kis lakást.
2017. szept. 1. 10:57
 3/3 anonim ***** válasza:
A konkrét esetet tekintve valószínű, hogy jobban jártatok.
2017. szept. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!