Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vissza jár e az eredeti...

Vissza jár e az eredeti adásvételi szerződés?

Figyelt kérdés
Lakáskasszáztunk és a kifizetés feltétele volt az eredeti adásvételi szerződés postázása. Előtte felhívtuk az Államkincstárat, akik azt mondták, miután kifizetnek minket, visszaküldik. El is küldtük, a pénz is megjött. Az adásvételi viszont nem. Ma felhívtuk őket és azt mondták, hogy nem jár vissza. Szerintem pedig a tulajdonost illetné, akik mi vagyunk.

2017. ápr. 4. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert egy példány készült az adásvételiből?
2017. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na ezért kell az ügyvédtől plusz egy példányt kérni... mert amúgy az nem kerül semmibe max plusz két percbe mire mindenki aláírja az összes lapot...
2017. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xswerdy ***** válasza:

Lakáskassza és államkincstár? Ez hogy jön össze? A lakástakaréknál kell igazolni a lakáscélú felhasználást, a kicstárral ők intézik a továbbiakat. Nekem eddig csak felújítás jellegű felhasználásom volt, ott bevittem a számlákat, amit azonnal visszaadtak, de lepecsételték, hogy ez ilyen és ilyen LTP igazolásához fel lett használva.


De amúgy vevőként mindig kellenek plusz példányok a szerződésből, hitelhez pl. eredetit kell mellékelni, amit nem adnak vissza.

2017. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az adásvételi szerződés 3 példányban készült: egy nekünk, egy az eladónak, egy pedig az ügyvédnek. Akkor eszünkbe se jutott, hogy valaki igényt tartana az eredetire úgy, hogy vissza se adja.

Az Államkincstár úgy kerül a képbe, hogy a megtakarításunk mellé ő adta ki az állami támogatást, amihez kellett az ominózus adásvételi szerződés. És amiről először azt mondták, hogy visszaadják.

Ami viszont extra ciki, hogy ezekszerint a jövőben semmit nem tudunk majd elintézni, ahová az eredeti adásvételi kell? Ez egy kicsit paradox...

2017. ápr. 6. 19:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát próbálj szerezni az ügyvédtől egy hiteles másolatot. A másik dolog, szerintem azért nem adják vissza, mert nekik az a bizonylat a kifizetéshez: tehát mellétűzték az irataitoknak, hiszen az igazolja, hogy ők lakáscélra fizettek nektek. Nem mintha te ezzel előrébb lennél, csak mondom.
2017. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xswerdy ***** válasza:

De a számlákat is visszaadják, ha LTP igazolásra használod fel, szerintem a szerződést is vissza kell.


És szerintem nincs a kincstárban a szerződés. A lakástakarékpénztárnak kell ellenőriznie az iratokat, és nekik kell eltenni a másolatot, és a kincstárnak csak esetleges ellenőrzéskor bemutatni. Illetve Neked is meg kell őrizned az eredetit, azt Tőled is kérhetik (mondjuk számlánál, egy adásvételi szerződést nyilván mindenki megőriz).

2017. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!