Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ügyvédnél egy 2 milliós...

Ügyvédnél egy 2 milliós ajándékozás mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés

Vagyis mennyit kérhet el egy ügyvéd egy ilyen szerződés megírásáért+ügyintézés?

Csinálnám én mindet, csak hát kell jogi személy hozzá.

A legolcsóbb változata, köszönöm.



2017. ápr. 9. 06:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Szóval ingatlanon belül egyik tulaj a másiknak adná a részét.
2017. ápr. 9. 06:20
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ált. az érték 0,5-1%-a között szokott lenni az ügyvédi munkadíj, bonyolultságtól függően, minimum árral. A minimum ált. 50.000,- Ft.

Erre rájön: 1.000,- Ft tullap, 1.670,- Ft/fő JÜB-költség és 6.600,- Ft földhivatali díj (ha az ügyvéd nyújtja be).

2017. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xswerdy ***** válasza:
100%
ez egy elég egyszerű ügylet, egy körben megvan, szerintem találsz olyat, aki 20-ért megcsinálja. Az 50 mindenképpen sok.
2017. ápr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, találnék én, csak nem tudom, hol keressem.

Attól félek, bepaliznak, közli előre, mennyit kér, aztán utólag találja ki, mennyi a végeredmény.

Kb madárnak nézi a legtöbb ügyvéd az ügyfeleit.

De az fix, hogy otthagyom mint Szent Pál az Oláhokat, ha elkezd variálni.

Legutóbb is nagyon átvert egy, ráadásul késett másfél órát a tárgyalásról, és pofátlanul tartotta a markát a végén.

Én voltam a hülye, hogy nem zavartam el a fenébe.

2017. ápr. 10. 13:30
 5/8 xswerdy ***** válasza:
Megírja a szerződést, kifizeted, amiben megállapodtatok. ha többet akar kérni, eljöttök. Ráadásul itt ti, rokonok vagytok a felek, egy idegen eladóval nehéz továbbállni. Egyébként nekem még egy ügyvéddel sem volt ilyen problémám, szerintem nem jellemző.
2017. ápr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hát igen, már csak keresni kellene egyet. :)
2017. ápr. 11. 09:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ügyvéd vagyok, és őszintén nem értem, ezt hogyan gondolod!? Ha megállapodtok valamiben, akkor annyi. Nem több, nem kevesebb.

Max. az fordulhatott elő, hogy nem volt számodra tiszta, benne vannak-e a költségek, vagy sem. Ezért én mindig próbálom az ügyfeleknek hangsúlyozni: X forint ügyvédi munkadíj, MELYRE JÖNNEK MÉG a költségek, melyek előreláthatóan XY forint (tételesen), és esetleges további, külön megbeszélt készkiadások (pl. ha azt kéri, hogy majd a bejegyző végzést postán küldjem meg neki, akkor annak az ára, stb.)

2017. ápr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mit hogyan gondolok???


Az előző esetemet írtam le, ahol nem állapodtunk meg semmiben egy hagyatéki tárgyalás miatt, majd az ügyvédkisasszony másfél óra késéssel érkezett, előző nap nekem kellett rájuk telefonálni, hogy akkor mi a bánat lesz a tárgyalás napján, ráadásul nem is azt küldték, akit megbeszéltünk, hanem egy abszolút kezdőt. Kb többet ártott, mint hasznot hozott, és utána még volt pofája azt az összeget kérni, amiben az idősebb, tapasztalt kollégája jött volna le.

Szóval gerinc ebben az esetben nem sok volt.

És még van pár hasonló sztorim, szerencsére ezek már nem velem történtek meg.

2017. ápr. 11. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!