Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szigethalom jó választás?

Szigethalom jó választás?

Figyelt kérdés

Szigethalmon feleségemmel találtunk egy nagyon jó helyen és jól kinéző házat. A környék maga tetszik a ház is elfogadható a város viszont nem egy nagy szám. Valaki azt mondja nem jó valaki meg azt, hogy meg lehet szokni.


Kíváncsi vagyok az Internet Népe véleményére is. :)


2017. ápr. 19. 14:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%
A fél életedet utazással töltöd, ha Pesten dolgozol.
2017. ápr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%

1-es: lol... Mert mintha tök mindegy lenne, hogy Dél-Pesten, Csepelen vagy Csillaghegyen dolgozna...


Szigethalommal az a baj, hogy autóval pocsék a közlekedés. Ha a reggeli vagy a délutáni csúcsban kell autóznod, akkor kösd fel a gatyádat. :)

2017. ápr. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

2:

Ha veszel egy házat, azt jó eséllyel nem 1-2 évre veszed, úgyhogy jó eséllyel nem egyszer váltasz munkahelyet közben.

2017. ápr. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen logikával tök mindegy, hogy hol veszel lakást, házat. Budapesten belül sem ritka, hogy 1-1,5 órát kell utazni akár tömegközlekedve, akár autóval. Ha a céged átköltözik valahová, bukik az egész. ;)
2017. ápr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Én lassan 7 éve élek Szigethalmon.

Azóta fejlődött sok minden. Sok az elégedetlen ember, akiknek semmi nem jó, és csak szidják a várost. De sokan tesznek is érte, hogy élhetőbb legyen.

Szerintem nem rossz, mi a Dunához közel lakunk. Én szeretek itt élni. Szeretem, mert nyugodt, csendes, minden nap a parton sétálhatok a gyerekkel, kutyával. De mégis város, elérhető közelségben van minden.

Van bölcsi, ovi, elég jók (suli is van, de azt még nem tudom, milyen).

Gyerekorvost ajánlott más városban keresni, de a környéken vannak jók.

A közlekedés valóban nem túl jó, de ha Taksony felé mész, akkor elég hamar Pesten vagy. De itt a közelben is rengeteg munkalehetőség van, nem feltétlen kell bejárni Pestre.

Én a 11 kerületben dolgozom, kocsival ingázok. Azért nem olyan vészes. Az autó szinte elengedhetetlen a mindennapokhoz, ha nem a központban élsz.


Fb-on lépj be a "Szigethalmiak közössége" csoportba, ott még sok infót kaphatsz.

2017. ápr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

4:

Nagyon nem mindegy, mert ha pl. valamely metró vonalon vagy a központhoz közel laksz, akkor bárhová viszonylag hamar eljutsz. Persze valamit valamiért, mert drágább is, illetva ugyanazért a pénzért kisebb házat/lakást tudsz venni, vagy csak lakást ház helyett. De nyilván pontosan az van beárazva, hogy mennyit vesz el az utazás a szabadidődből. Az meg korlátos, hogy majd autóval bejársz, mivel ahogy egyre többen gondolják így, úgy dugulnak be egyre jobban az utak. Lehet hévvel is járni, csak a ráckevei hév a legritkábban járó hév, és eléggé lassú is.

2017. ápr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

" ráckevei hév a legritkábban járó hév,"


Szigethalmon a legnagyobb dugót a hév okozza. A hévátjáró miatt van dugó reggel meg délután, mert kb 5-10 percenként piros... Meg a Miklósi bekötőút is hozzájárul.

És ezt még most megfejelik egy plusz zebrával.

2017. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Két hév között ezen a vonalon a legkisebb követési távolság 15 perc, de még csúcsidőben sem megy végig 15 percenként. Ja, 8-10 percenként és az okozza a dugót... Az igazán nagy dugó akkor lenne, ha a hév és buszok utasai is autóznának.
2017. ápr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%
Na jó, elvileg ha átlag 20 percenként jár, és sosem egy időben megy a két irány, akkor elvileg átlag 10 percenként zár a sorompó. De gondolom az meg sem fordul a fejedben, hogy te is okozod a dugót, amikor bent ülsz a kocsisorban
2017. ápr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

EnemyOfThePeople Gondolom te nem ott élsz, és nem ismered a helyi viszonyokat.

Én csak nagyon ritkán megyek abba az irányba, szerencsére a város másik végén élek...


Csúcsidőben nem 10 percenként zár a sorompó, és a legtöbbször 10 vagy 15 percenként jár a hév, nem 20 percenként. Ja, és a Gyártelepi megállónál van az érzékelő, tehát addig zárva a sorompó, amíg ott le és felszállnak...

2017. ápr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!