Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi az eljárás ha egy osztatlan...

Mi az eljárás ha egy osztatlan közös telken két kis házikó található, az egyik a miénk a másik tulajdonos elhunyt és nincsenek örökösei?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az állam megörökli, de én szeretném megvásárolni. Egy lebontandó házról van szó, nincs értéke, csak a telek amin áll. Senki nem foglalkozik a telekkel, mi nekünk kell gondozni mert ront mi területünk külalakján. Próbáltunk informálódni de mivel nem vagyunk örökösök nem állt érdekükben válaszolni. 2015-ben hunyt el a személy, rá fél évre behívtak mint tulajdonos aláírni pár papírt, hogy nem vagyunk rokonok és azóta semmi hír. Kihez tudnék fordulni ez ügyben, mennyi ideig tart az eljárás, és tudom-e kérvényezni hogy én igényt tartok a telekre?

2017. ápr. 23. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A jegyzőnél jelentsd be az elővásárlási jogodat.
2017. ápr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj ezzel hogy nincs sok értéke, de ha szólok a jegyzőnek lehet felviszik az árát mert látják, hogy valakinek szüksége van már most a telekre. Ha nem kérdezem meg őket, van esély rá, hogy nekünk ajánlják fel először? Erre nincs valami a szabály? Szeretnék olcsón kijönni a dologból, vagy például azzal érvelni hogy macskaürülék van a házban, meg patkányok és bűzlik? Így hatással van mi ránk is.
2017. ápr. 23. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam így, egy ház fele a mienk volt, a másik fele meg az állami vagyonkezelőre szállt. Az meg olyan drágán akarta eladni a felét amit az egész se ér.... így nekünk nem érte meg megvenni, de másnak se a mi részünk. Végül fillérekért vette meg valaki épp mostanában tőlünk. Nagy kiszúrás ez. De a füvet nyírták legalább.
2017. ápr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen arányban van tulajdoni hányadotok, készült-e használati megállapodás az elhunyttal?

Mindenképpen elővásárlási jogotok van a telekhányadra, ráadásul figyelembe kell venni, hogy ti gondozzátok a kérdéses területet is.

Beszélj egy ügyvéddel és a jegyzővel.

2017. ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:
100%

Mi köze ehhez a jegyzőnek?


Ügyvéddel beszélj. lehet, hogy felmerülhet az elbirtoklás kérdése is. Amíg a régi tulaj élt, ott lakott, vagy már addig is Ti tartottátok rendben? Mióta? Ezek lényeges kérdések lehetnek az elbirtoklás kapcsán.


Láttatok hagyatéki végzést? Biztos, hogy az állam örökölt? Nézzétek meg a tulajdoni lapot! Elővásárlási jogotok akkor van, ha az örökös el akarja adni.

2017. ápr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!