Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megérné-e kozmetikázni a lakást?

Megérné-e kozmetikázni a lakást?

Figyelt kérdés

Van egy debreceni, belvároshoz közeli kis lakásom, de szeretném eladni. Megérné-e kompletten felújítani, tehát fürdőszoba, konyha kompletten, nyílászáró cserék, ajtó cserék, stb. stb., tehát vagy 1-1.5M rákölteni, és úgy tovább eladni?


Vagy elég lenne-e csak kozmetikázni a dolgokon? Mitől függ-e az, hogy a lakásba tett pénz visszajön-e?


2017. ápr. 27. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kéne, hogy pontosan hol van a ház, a mostani árát, és hasonló dolgokat.

Egy kis google kereséssel, pár árajánlat kéréssel pontos választ kaphatsz a kérdésedre.


Mitől függ?

A hasonló állapotban lévő házak értékétől, ezen felül sokminden számít.

Mennyire keresett környék, mennyire "kicsi", elhelyezkedés, stb.

2017. ápr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyit biztos megér, ha nincs akkor még szigetelni is érdemes kívülről.
2017. ápr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Felejtős. Vesződjön vele az új tulaj. Max tisztasági festés, nagyon nagytakarítás.
2017. ápr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg, nem adnak érte annyival többet, és 1-1,5 millióból nem jön ki az, amit felsoroltál. Esetleg egy sk festés, takarítás. De ha tényleg felújítandó állapotban van, akkor az is felesleges.
2017. ápr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül megtudod csinálni szabad idődben minél olcsóbban, akkor nagyon megéri.
2017. ápr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A felùjìtás ott kezdődik, hogy villany vìz. Hiába csempèzel mindent, ha utána a falvèsès miatt verhetik le. Sose vennèk ilyen lakást.

Van akinek bejön az izlèsed,van akinek nem. Mindenki csinálja ahogy neki jó. Olyan èrtelemben nem nyersz rajta, hogy 1 millát ráköltesz, 1,5 milával többèr viszik el. Egy normális felùjìtás sokba kerül.

2017. ápr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy sokan leszólják az ötletet, láthatlanban.

Mégis honnan tudjátok, hogy nem térülne meg?

Vegyünk egy átlagos házat, ami jó környéken van, de lerobbant. Nem mindenki akar felújításra költeni, hanem "kész" házat akar inkább, amivel már nincs dolga.

Ha pedig beledolgozik simán kijön ennyi pénzből.

Egy debreceni ház, főleg a belváros körül nem 1-2 millió, ilyen esetekben a felújítás ára nem sok, mármint értékben a ház értékéhez viszonyítva.

2017. ápr. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez helyi kérdés. Ha ott veszik a felújított lakásokat, akkor csinálja. De teljes felújítás, ami víz, villany festés, burkolás, ablak cserék, nem 1-1,5 milla, ha nem szép, akkor meg meg sem veszik.

Ezt a kérdező döntse el, számolgasson, osszon szorozzon. Szinte felesleges ide beírni.

2017. ápr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Alapos takarítás + festés.
2017. ápr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak saját magamból indulok ki.

Ahányszor költöztem, mindig tisztasági festés után költöztem be. Honnan ismerné az előző tulaj az én ízlésemet, hogy úgy újítsa fel, vagy fesse ki a lakást, ahogyan az nekem kellemes.

Nálam éppen ellenkező hatást váltott ki vásárlóként egy friss festés. Sokkal alaposabban megvizsgáltam és szakemberrel megvizsgáltattam az ilyen lakást, mert mindig olyan érzésem volt, hogy a friss festés valami komolyabb hibának (beázás, salétromosság stb) a hirtelen és olcsó elleplezését szolgálja.

És semmiképpen nem vettem plussznak, hisz utána ismét kifestettem. Vevő-szemmel én nem ajánlom. Engem gyanakvóvá tesz.

Nyilván van olyan ember is biztos, akinek ez bejön...

2017. ápr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!