Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes ezt a csepeli lakást...

Érdemes ezt a csepeli lakást felújítani és továbbadni?

Figyelt kérdés
[link]

2017. máj. 1. 12:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Marmint Ez nem eladhato. Vegyel egy lepukkant panelt jo helyen metrokzelben azt ujitsd fel azzal nagyot kaszalhatsz
2017. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
De miért nem eladható?
2017. máj. 1. 20:53
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem, mert

- házrész,

- ebből kifolyólag öt lakás van az udvarban, amiből csak kettő lakott, kérdés, kik laknak abban a kettőben, a többivel pedig mi van, elhanyagolt, büdös, romos? Senki se örülne ilyennek.

- Házrészt az vesz, aki rá van kényszerülve (nincs lé). Jókedvéből az ember saját házat vesz, amin nem kell osztozni.

- komfortos: mire te ebből összkomfortost csinálsz, csomó pénz rámegy, engedélyek is kellenek, vagy pl. ha modernizálod a fűtést, ami konvektor, a gázszolgáltatóval eléggé komoly egyeztetések, engedélyeztetések (még a cső elbontására is, ha cirkót akarnál) szükségesek, valamint ennek pénzbeli ellenértéke is van, nem kicsi. Az új terveztetése horrorisztikus összeg, ehhez a házhoz képest. Már itt túlvagy azon az összegen, ahol még megérné.

- ha van rajta teher, lehet, hogy van, azt ki kell fizetned.

- árveréses, ez a minimálár, mehet még feljebb.

- felújítod, 30 m2 mondjuk 5000,- Ft /m2 a burkolás, ilyesmi. Elektromos vezeték csere nem olcsó, nyílászárók, festés, szaniterek, valami cucc a konyhába. Nem fogja megérni, ha fentieket összeadod.

- Most néztem meg a fotókat. Szörnyű. Abban a konyhának nevezett valamiben vélhetően leázott a plafon, mert friss vakolás van rajta. Az egész nagyon gáz. Kívül omlik sőt mállik a vakolat. És ez a belső lakrész.

Kívül meg ilyen omladozó marad a vakolat, mikor te belül tökélyre megcsinálod?

- XXI. ker, Csepel, nem vagyok pesti, azt hogy ott ez mennyire frekventált helyen van, most így a címből nem tudom, és nem járok utána.

- Ha csak azért vennéd meg, mert erre van pénzed, mint befektetésnek, az nagyon rossz indok, mert ezzel nem lehet jól járni, a jellegéből adódóan.

Megpróbáltam rákeresni a jófogáson a környékbeli házrészekre, de úgy elcseszték az ingatlanos részt, hogy nem lehet nagyon keresgetni. Egyetlen van olyan áron, ami neked megérné, ott kezdődik, hogy térkövezett az udvar, és gyönyörűen le van vakolva kívülről - az Egész. Amihez lakóközösség kell.


Ha ilyesmin töröd a fejed, panelt nézzél, például garzont, de mindenképp bérházat, és jó közlekedéssel. Bérháznál eleve a külső felújítást megspórolod, nem a te feladatod.


Ja, és az általad linkelt házon a tetőt meg se néztem, ami egy újabb vagyon. De a konyhában a leázást elnézve, arra is költeni kell.


Hát ezért.

2017. máj. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!