Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van egy ház ami évek óta...

Van egy ház ami évek óta elhagyatott a tulaja kb 4-5 éve halt meg rokonsága nem igazán volt és az ingatlan íránt nem jelentkezik senki akkor a halál beáltától számitva mennyi idő múlva válik megvehetővé?

Figyelt kérdés
2017. máj. 10. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a helyi önkormányzat tulajdonába száll, - ha tényleg nincs semmilyen örökös - és náluk kellene érdeklődnöd.
2017. máj. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
evvel tisztában vagyok de én ugy értem hogy hány év kell ahhoz hogy az önkormányzat tulajdonára szálljon az ingatlan
2017. máj. 10. 20:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen ezt a helyi önkormányzatnál tudod meg, hogy hol áll az ügy, egyénenként változó.

Lehet, hogy még keresik az örökösöket, akik lehetnek hatszázadik unokatestvérek, várnak visszajelzésekre, stb.

Én is ismerek olyat, aki olyantól örökölt házat, akit nem is ismert a családból, mégis felkutatták és megkapta a házat.

Amellett, ha önkormányzati tulajdonba kerül, sem biztos, hogy értékesítik, lehet, hogy szolgálati lakásnak akarják, vagy faluháznak, vadászháznak, szükséglakásnak, stb.

Ezt csak OTT tudod meg.

2017. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xswerdy ***** válasza:
Ha valakinek nincs élő hozzátartozója, akkor az államra száll az örökség, nem az önkormányzatra. Meg kellene tudni, hogy volt-e hagyatéki eljárás, és tényleg az államra szállt-e, vagy valaki másra. Lekérheted egyszerűen a tulajdoni lapot, ott rajta lesz a tulajdonos.
2017. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2. válaszoló igazándiból amiket mondtál hogy miképp használnák a házat az igazándiból nem lehetséges mivel eléggé lepusztult kívül belül és felújításra szorul
2017. máj. 11. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!