Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csak én gondolom az ingatlanos...

Csak én gondolom az ingatlanosok többségét (ha csak nem mindegyiket) gerinctelen hazudozó szemétládáknak?

Figyelt kérdés

Szeretném veletek egy nemrég történt tapasztalatomat megosztani. Mint ismeretes, egyesek 5-6 százalékkal dolgoznak, ami tegyük fel egy húszmilliós lakásnál egymillió forint. Elképesztő, hogy egy szánalmasan gagyi fotókkal ellátott, az ingatlanos oldalakra felpakolt igénytelen hirdetésért, meg hogy párszor fáradtságot vesznek, hogy tömbösítve megmutassák emberkéknek; ENNYIT el mernek kérni. De a probléma gyökere jelen esetemben nem ez. Hanem az, hogy pofátlanul lebecsmérlik az embert; mind stílusban, mind bánásmódban. Egy tulajdonossal felvettem a kapcsolatot, amely következtében tudtam meg pár dolgot. Az ingatlanos pedig hazudott, mind az eddigi ajánlattételek összegében, illetve bizonyos összeg alatt már nem is lehet ajánlatot tenni. A tulajdonossal folytatott beszélgetésem során teljesen más képet kaptam, és ha nem a most oly divatos megláncolós "kizárólagos megállapodással" lennének leszerződve, már rég nyélbe ütöttük volna az adásvételt. Az egyszerű tájékozatlan ügyfeleket megvezetik: tudniillik a kizárólagos szerződéseket azzal a kamuval íratják alá "hogy ez egy teljeskörű szolgáltatás, semmit nem kell csinálni, majd mi eladjuk (jó pénzért). 4-5 hónapokra kötnek szerződéseket, hogy még esély se legyen kiszállni, ha esetleg jönne egy értékelhető ajánlat, ami persze 2 százalékos jutaléknál még vállalható is lenne az ingatlanoson keresztül, de nem 5 százaléknál.


Igaz elég keszekusza lett ez a "elbeszélés", de remélem osztjátok a véleményem.



2017. máj. 8. 21:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a tapasztalatom DH céggel, nagy ingatlanos cég, de a kicsik is szánalmasak.


Ez az ingatlanmaffia Magyarországon.

2017. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Képesek lakások árait a csillagokig vinni, és amíg nem adja meg valaki az elképzelt árat, addig még ajánlatot sem lehet tenni...
2017. máj. 8. 21:16
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül ezzel .
2017. máj. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

Én nem rég adtam el lakást és nem így látom:

Amikor elhatároztuk, hogy eladjuk a lakást két lehetőségünk volt: vagy mi magunk hírdetjük meg és találunk vevőt vagy felfogadunk egy ingatlanost. Először megpróbáltuk az elsőt: feltettük a hírdetést pár népszerű apróhírdetéses portálra, megosztottuk közösségi oldalakon. Két hét alatt összesen egy érdeklődő volt, az is komolytalannak bizonyult. Aztán úgy döntöttünk, hogy mivel relatív sürgős a helyzet, ezért felfogadunk egy ingatlanost. Így is tettünk. Először leültünk, kerek perec elmondta, hogy milyen árakkal/arányokkal dolgoznak és hogy ő szerinte mennyiért tudná eladni a lakásunkat (ez az összeg, ha levonjuk belőle az ingatlanos részét, akkor minimálisan volt az általunk kitűzött ár alatt). Miután ezt tisztáztuk utána elmondta, hogy két opciónk van: kizárólagos megállapodással vagy anélkül. Ismertette mindkettő előnyeit és hátrányait. Nem mennék bele a részletekbe, akit érdekel az utána tud nézni. A lényeg, hogy megbeszéltünk, hogy kérünk 2 nap gondolkodási időt. Végül úgy döntöttünk, hogy megbízzuk, ráadásul kizárólagos megállapodással. Ezután minden úgy történt, ahogy igérte: rengetegen nézték meg a lakásunkat. Két hét múlva volt rá vevő. Annyi pénzért, amennyit megbeszéltünk. És az ingatlanosnak is annyit kellett fizetnünk amennyiben megegyeztünk.


Összegezve:

Kellett neki fizetnünk? Igen

Sokat? Relatív, de mondjuk igen

Nagyban meggyorsította és megkönnyítette az ingatlan eladását? Igen

Ha menetközben mi találtunk volna vevőt külön úton kellett volna fizetnünk neki? Igen (de csak a fele összeget ahhoz képest, mintha ő találná)

Tájékoztatott erről előlről? Igen


Ergo nem tartom gerinctelen hazudozónak: mindent előre tisztáztunk és minden úgy is lett. Elmondta, hogy mik az opció előnyei és hátrányai és tartotta is magát ehhez.

2017. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Valószínű nem tudtátok normális értékesítési csatornán hirdetni a lakásotokat, ezért nem is jött senki...
2017. máj. 8. 21:43
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

A DH-sok azért kapnak jutalékot, hogy kizárólagos szerződést kötnek és bekerül az adatbázisba az ingatlan.

Ezért utána nem csinálnak már semmit, konkrétan akadályozzák az eladást. Mi 3x-rra sem tudtunk időpontot egyeztetni egy lakás megnézéséhez velük, leszartak minket, nem hívtak vissza, csak igérgettek.

Tulajdonképpen semmi keresnivalója ingatlanosnak ebben az ügyletben, ha a tulaj bent lakik és nem ad az ingatlanosnak kulcsot, hogy adja el helyette, amíg Brazíliában nyaral.

A %-os jutalék azért durva, mert 10 M-ós vagy 100M-ós lakásnál ugyanazért a munkáért 10x akkora összeget akarnak zsebre tenni.

De legyen eszed, sose írj alá kizárólagos szerződést!

2017. máj. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én speciel vennék jelen esetben. De soha, tisztában vagyok a buktatójával...
2017. máj. 8. 22:13
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

7: Akkor mindig keresd meg a hirdetést magánszemélytől. Nagyon gyakran megvan 2 percen belül.:)

Mi is úgy vettünk. 11-en hirdették, de fent volt a tulaj hirdetése is.

2017. máj. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
7: A vételi ajánlatot pedig írásban add, és akkor nem tudnak más árat hazudni. Vagy kérj 2., 3. lakásnézési időpontot és szóban, a tulajdonosnak tedd.
2017. máj. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Sajnos akkor nem lehet megkerülni, ha kizárólagos megállapodásuk van. Illetve nem is engedik írásba foglalni az ajánlatot...
2017. máj. 8. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!