Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ennyire rossz egy vályogház...

Ennyire rossz egy vályogház szigetelése?

Figyelt kérdés
Házat készülök venni, vályogház is szerepel a listán. Viszont sokan ijesztgetnek, hogy sokat kell benne fűteni, akár nyáron is, ha pár napig hűvösebb van kint. Szerintetek? Az írjon akinek van tapasztalata a vályog vagy más régi építésű házakkal kapcsolatosan.
2017. máj. 16. 16:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%

Az alapja lehet rossz egy vályogháznak, és akkor alulról vizesedik. Viszont nyáron hűvös, télen kevesebbet kell fűteni, mert jól tartja a meleget. Igaz, ha csak 30 fokban érzed jól magad télen, akkor jobban kell fűtened.

Ha venni akarsz, akkor egy statikussal (nem kőművessel) nézesd át.

2017. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
A vàlyog ebből a szempontból csodàs.Télen jó meleg.Nyàron a pokoli hőségben finom hűvös.És ha csempekàlyha van(mas fütessel nem tudom milyen),olyan kellemes,termeszezes melege van.A valyog jol megtartja a hőt. Jobb a klimaja kellemesebb mint egy panele vagy teglae.
2017. máj. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom. De sok faluban láttam, hogy még ilyen kinti 20 fokban is füstöltek a kémények, aztán lehet fürdéshez is fát használnak.
2017. máj. 16. 17:10
 4/20 anonim ***** válasza:
59%

Én vályogházban lakok... nyáron a 40 fokokban kiváló, nem volt olyan, hogy ne tudtam volna aludni.

Viszont, ha télen spórolni akarsz a fütéssel, akkor vagy kályha, vagy kandalló...

Nekünk kazán adja, de pakolni kell, mint állat....

2017. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szerettem a vályogházat, de már nem is merem mondani, mert vannak itt 2-3-an, akik "jobban tudják" :)


[link]

2017. máj. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
De akkor miért nem vályogból építkezünk ma is?
2017. máj. 16. 18:07
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

Azért aki egy kicsit tájékozottabb, fontos a maga és családja egészsége, no meg van egy halom pénze, az ma ISMÉT vályogból építkezik.

Megjegyzem Makovecz Imre is a saját házát vályogból építette.


[link]

2017. máj. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%
Ellenkezője igaz!
2017. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ma elég nehéz vályogból építkezni, mert már nincsenek vályogvető cigányok, akik készítették. Talán egy vagy két cég létezik, akik készítenek vályogtéglát.
2017. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Rizikós a vályog, mert ha nem jó a vízszigetelés, akkor kész katasztrófa az egész.

Amúgy száraz területen tökéletes építőanyag. Afrikában sivatagban több száz éves vályogbol épült városok vannak

2017. máj. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!