Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Portugáliában élő magyaroktól...

Portugáliában élő magyaroktól szeretnék információkat kérni, milyen eltérések vannak a kinti lakásjellemzőkben és lakhatási körülményekben, rezsiben a mienkhez képest?

Figyelt kérdés

Pl. nálunk egy társasházban közös költséget kell fizetni. Kint is ilyen rendszer van? Látok házakat is nagyvárosokban, ott milyen közüzemi kötelező költségek vannak? Milyen szolgáltatásokat kell fizetni egy lakás fenntartásához? Villamos műveknek? Van gázszolgáltató is annak ellenére, hogy nincs fűtés? Stb.

Milyen ingatlanirodák vannak, hol hirdetnek a magán hirdetők és hogyan tudok vásárolni, ha nem tudok portugálul?



2017. máj. 21. 03:24
 1/7 anonim ***** válasza:
2018. máj. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1: Köszönöm. Én itt nem találtam sajnos ingatlaninformációkat.
2018. máj. 26. 00:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Én már találtam, valahol, kíváncsiságból, de nem emlékszem, hol. Egy dolgot tudok, fűtés nem nagyon van kiépítve a házakban, mert minek :O :)


Következő kiindulási pont: külföldi ingatlanos oldalak. Egy: eladó házak portugália, na ezt portugál nyelvre fordíts le googleval, és lesz egy csomó találatod. Ne magyarul keress, hanem portugálul. (magyarul semmi nincs fent), fordíttasd le a keresőszót valamilyen szótárral (mta sztaki, etranslator, google), aztán, beírod, aztán a találatokkal majd elboldogulsz vhogy. Ingatlanhirdetésekben elég sok info van az ingatlanokról.

(nem tudtam amúgy, h nézed-e még a kérdést)


[link]


[link]


jó, végül is a szótár nem volt pontos, de kihozta

ilyen ingatlanos oldalakon nagyon sokszor vannak cikkek, különböző topikok, ahogy a magyar ingatlanos oldalakon is, ahol műszaki, stb, dolgok is fent vannak, v vételi tanácsadó.

Ugyanúgy rá tudsz keresni bármire, max googleval fordíttatod le.

2018. máj. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Én angolul kerestem elsősorban.:)
2018. jún. 17. 16:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Szükségem lenne ugye egy ügyvédre is, aki tud kétnyelvű szerződést csinálni, eddig nem találtam.
2018. jún. 17. 16:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg a határátkelő blogon érdeklődj ügyvéd után, mert az ingatlanjog az teljesen eltérő lehet a két országban, és szükséges a portugál jogrendszer ismerete a szerződéshez. Magyarul: kinti ügyvéd kéne, akinek a magyar az idegen nyelv, vagy ugye szakfordító átteszi magyarra.
2018. jún. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
www.olx.pt
2018. júl. 27. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!