Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha kevés pénzetek lenne (4-5...

Ha kevés pénzetek lenne (4-5 millió) akkor ti hol vennétek kis házat, és milyet?

Figyelt kérdés
Látom a neten, van több lehetőség is, ezért kérdezem.

2017. máj. 30. 09:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Én pontosan most leresem székedfehérvár 25km es körzetében a max 5milliós házamat.

Elvárásaim, 3szoba, vagy 2 de olyan elrendezéssel, hogy lehessen 3at csinállni belőle. Vegyes kazán fűtés, de gáz se baj, max majd átalakítom. Tégla vagy tömésfal, ha tömésfal, akkor legalább 60cm, szerencsére értek hozzá, úgyhogy meg tudom állapítani milyen állapotú.

Egyetlen nagy kikötésem a cigánymentes falu, így jól le is redukálódik a lehetőségek száma...

+ hogy óvoda, iskola legalább 4. Osztályig legyen, hogy majdani gyerekeimet ne kelljen hurcolni be a városba minden nap.

És lehetőleg ne zártkerti legyen, bár ezért az összegért lakott zártkertekben már kacsalábon forgó palotákat adnak.

Én nagy termőföldet szeretnék, legalább 1500nm kertet, és lehetőleg legyen a közelben erdő és tó.

Ha van tó, sok a béka, de kevés a meztelencsiga...

2017. máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A zártkert a "-"csok miatt nem jó?
2017. máj. 30. 10:00
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

Sehol nem vennék. Ahol 4-5 millióért adnak annak valószínű az az oka hogy valami rejtett baja van vagy épp eladhatatlan.

Nemrég hallottam egy házról (1986-ban épült, szokványos családi ház 2 szobával) ami rendben volt, csak a hátsó szomszédnak eltört a vízcsöve és a talaj felázott és féltek a ház hátulja besüpped. Nem is kellett sokáig várni ezzel amint eladták rá 1 hónappal a vakolat lezuhant és megindult a fal lefelé. Ez már a következő tulaj baja lett...

2017. máj. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Egyébként az elvárásaink hasonlóak, mondjuk gyerek nincs, óvoda, iskola nem szükséges.
2017. máj. 30. 10:02
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Elsőnek: remélem szarkasztikus akartál lenni, mert itt Székesfehérvár környékén ne is álmodj ilyen házról... :-)
2017. máj. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Lehet találni és nem biztos hogy baja van , lehet hogy

csak nincs munka lehetőség a közelben.

2017. máj. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Pest megyében, Budapesttől 25-40 km-es körzetben, Mende, Sülysáp, Úri, Tápiószecső, Tápióság, Tápiószentmárton,

Szentmártonkáta.

Ezeken a helyeken 4-5 millióért kapsz vegyes falazatú 70-es években épült kockaházat, vagy régi parasztházat nagyobb földterülettel. Biztos van másutt is, de én ezeket ismerem

Arra nem számíts, hogy olyat találsz, ahol egyáltalán nincs kisebbség, mert már mindenütt van, csak az arány nem mindegy!

Ezért nem írtam Tóalmást, Turát, Bagot, Tápióbicskét, Tápiószelét, Pilist és Bagot.


[link]


[link]

2017. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Vannak vidékek ahol ennyi pénzből elég patent házakat lehet venni. De csak ezért nem vennék ilyen helyen, nem szivesen költöznék el messzire.

Inkább a környékben keresek zártkertet, hétvégi házas övezetben telket házzal. Ki lehet fogni ennyiért, miközben a kertes házak úgy 20-25 körül mennek.

Kicsit kényelmetlenebb mert nincs kiépített aszfaltút, csatornahálózat. De villany van, hidroforral a víz is megoldható. Ezekkel együtt tudnék élni.

Persze pl. csok nem igényelhető ilyenre.

2017. máj. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

#5 akkor te nagyon tájékozatlan vagy székesfehérvár környékéről...

Jenő, nádasdladány, lovasberény, vértesacsa, seregélyes, kis kompromisszummal zámoly, gánt, fehérvárcsurgó, iszkaszentgyörgy, isztimér, szárkeresztes, sárkeszi, úrhida, tác, kőszárhegy, ez mind megfelel ezeknek az elvárás9knak és láss csodát, mind szfvár környéke és 5millió alatti jóállapotú eladó ház is van dögivel...

Mondjuk tény, más nekem a jóállapot mint kőműves, meg lehet más neked mint laikus.

2017. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%

Valóban, nekem, mint nem kőművesnek más is szempont a házban.

Plusz a cigánymentesség... Hát igen. Ez a neccesebb része a dolognak.

Meg sok helyen a telek kerül fele ennyibe, közmű nélkül.

De szerintem ezen kár vitatkozni, hiszen minden mindegyikünk más szempontok szerint keres!

2017. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!