Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha elajándékozom testvéremnek...

Ha elajándékozom testvéremnek az ingatlanom, kérhetek e rá haszonélvezeti jogot? Illetve ha én nem tartozkodom ott, terhel e engem bármi fizetési kötelezettség?

Figyelt kérdés
Hol lehet kérni ingyenes jogi segítséget ilyen ügyben??
2017. jún. 21. 06:38
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Nem kérhetsz rá holtig tartó haszonélvezetet. Az ajándékozással kötelezően együtt jár a birtokba adás is.

Haszonélvezetet ( holtig- vagy határozott időpontig tartót) eladásnál kérhetsz, de ugye ekkor nem csak a testvérednek keletkezik illetékfizetési kötelezettsége, hanem esetleg neked is adófizetési. ( Feltehetően ezt akarod megspórolni.)



Ingyenes tanácsot kaphatsz pld. itt:

[link]

De mivel az ajándékozási szerződést úgyis ügyvédnek kell ellenjegyeznie, abban a díjban pedig benne van a szerződés elkészítése és előzetes konzultáció is, így felesleges ezen agyalni.

2017. jún. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem haszonélvezettel terhelt ingatlant is el lehet adni, illetve el lehet ajándékozni.

Ezért úgy gondolom, hogy lehet.

Látod, ketten válaszoltunk kétféle válasszal, ezért csatlakozom az elsőhöz, fordulj ügyvédhez!

2017. jún. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!