Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Terhelt ingatlant nehéz eladni?

Terhelt ingatlant nehéz eladni?

Figyelt kérdés
NEM hitellel van terhelve, hanem egy telefonos tartozással terhelték le. Bonyolult az eladása? Vagy eladáskor egyenesen oda levonódik a pénz ?

2017. júl. 3. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

egy telefonos tartozás hogy áll arányban egy ingatlan eladásával?


Úgy értem, csak nem milliós tartozás...


telefonos tartozást hogy lehet ingatlanra ráterhelni?


ha meg amúgy is eladod az ingatlant, akkor csak tudsz kölcsönkérni ismerőstől, hogy amíg nem adod el, kifizethesd a tartozást és lekerül a jelzálog vagy nem tudom minek hívják. Nem?

2017. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Terhelt ingatlant is ellehet adni, de nagyon áron alul.
2017. júl. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
igen ha a tartozás eléri az ingatlan értékének a 70-80 vagy több %
2017. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
100.000 forint. NEm az én tartozásom és nem fogom más helyett kifizetni....
2017. júl. 3. 12:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak simán lakáshitel van, akkor nem nehéz, teljesen általános ügy. Egy normális ügyvéd minden lépést pontosan elmagyaráz és beleírja a szerződésbe.

De ilyen esetben én tuti nem venném meg. Nem akarod kifizetni, nem rendezed. Én miért rendezzem, nekem pláne semmi közöm hozzá. Nem akarnék ilyen ingatlant, amivel ilyen zavaros gondok vannak.

2017. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan bonyolult az egész!

Simán el lehet adni.

Ez esetben annyi a történet, hogy az ügyvédnél letétbe helyezett vételárból a tartozás+költségek elutalásra kerülnek és amikor megvan az igazolás, hogy az ingatlanról lekerült a teher, akkor az ezzel csökkentett összeget megkapja az eladó.

Más tartozások esetén (milliós banki teher) vagy átvállalja a vevő ha megfelelően hitelképes, vagy ugyanúgy járnak el, mint ahogy a 100ezres telefontartozásnál leírtam.

2017. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok

Az kimaradt, hogy tartozásos ingatlan esetén ügyvéd előtt előszerződést kötnek a tartozás rendezésééig, amiben minden le van írva pontosan. Ettől az eladó nem térhet el, gyakorlatilag a maradék pénz nem is kerül a kezébe addig, míg az ügy le nem zárul.

2017. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi akadálya az eladásnak normál áron. A Vevő első körben kifizeti a tartozást, majd töröltetni kell a terhet a Földhivatalban, ezt követően kifizeti a különbözetet, ami még hátra van a vételárból és ennyi. Pár nappal tovább tart az ügyintézés, mint egy sima KP-s eladásnál, de akár még hitelből is vásárolhat a vevő, csak szerződéskötésre kell tehermentesíteni az ingatlant.
2017. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!