Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nincs érdeklődő a...

Miért nincs érdeklődő a lakásomra?

Figyelt kérdés
Ingatlan közvetítő iroda által van meghirdetve, a hölgy szerint teljesen reális az ár. A lakás panel, de normális állapotban van, fotókkal fent van a neten. Volt 2 komolytalan érdeklődő, de azóta semmi. 4 hónapja eladó, de semmi nem mozdul. Egyszer már engedtem az árából 300 ezret. Mit tegyek? Engedjek még, vagy várjak?

2017. júl. 10. 18:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Melyik városban? Kerületben van?


Mekkora?

2017. júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hirdesd több helyen, esetleg engedj még az árból.
2017. júl. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a fotók minősége? Sajnos láttam már ingatlanos által készített fotókat, amelyek katasztrofálisak voltak.

Tegyetek fel új képeket, akik régebben látták a hirdetést, most esetleg újra megnézik.

Mennyire jó a leírás, a megfogalmazás? Nektek tetszik, úgy vélitek, figyelem-felkeltő? Beszéljétek át az ingatlanosotokkal, mit lehetne rajra frissíteni.

2017. júl. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm! A képek, szöveg átlagos, de jónak mondható. Arról tudok valahol infót keresni, hogy mennyi idő alatt szoktak elkelni a lakások? Nyilván átlagban, normál feltételek mellett (ár, hely, stb.)
2017. júl. 10. 18:45
 5/15 anonim válasza:
100%

Nézz körül a környéken, hogy mennyi egy panel nálatok.Nyilván hasonló állapotban, mint a tiéd.

Én csak az árra tudok gondolni. Ha más gond lenne,akkor legalább érdeklődés szinten kerestek volna többen és utána lépnek le.

Így,hogy nem is keresnek gyanús,hogy az ár nem reális.

Szerintem nézesd meg mással is és kérj véleményt rá.

Másik dolog: a képek. Én is rengeteg olyan eladó/kiadó lakást látok, aminél borzalmasak a képek és nincsen mindenről kép..Pl írja,hogy 3 szobás, de a képeknél egyet látok, az is kb mintha kaputelefonnal lett volna készítve.

Csináljatok sok képet, a lakás előnyös oldalát kiemelve..De minden helyiségről legyen, akár alaprajz is.

Ha csak nem kelendő,akkor próbálkozz esetleg más ingatlan közvetítővel.

Vagy ha lehet,akkor próbáld magánúton is hirdetni(nem tudom miben állapodtatok meg az ingatlanossal).

Facebookos csoportok, ingatlanos oldalak.

Amúgy szerintem pont olyan szakasz jön most,hogy egyre kevésbé lesznek kelendőek a lakások(nagyon el szállt mindenki az árakkal) és megint nagy pangás lesz.. Pár éve is volt egy ilyen periódus, akkor mentek le nagyon az árak ennek hatására.

Nyilván ha nem annyira sürgős, akkor ne engedj belőle(mert úgyis fognak alkudni).

Ha nem laksz benne,akkor próbáld meg addig legalább kiadni,hogy ne legyen veszteséges.

2017. júl. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyi idő alatt kel el egy ingatlan, nagyon sok tényezőtől függ. Az ingatlan területi és relatív elhelyezkedésétől, az árától, paramétereitől, és persze a szerencsétől. :-)

Szerintem átlagosan most 2-6 hónap között lehet valahol, mintha ezt olvastam volna nemrég.

Nekem a szerencse-faktor legutóbb nagyon bejött: budapesti, jó elhelyezkedésű, jól beárazott lakás ingatlanos segítsége nélkül (!) 1 hónap alatt elkelt.

2017. júl. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Nyugodtan betehetnéd ide a hirdetést, mert így nehéz megmondani.
2017. júl. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg a következőket. Írtad merre van.

1. Akár ragassz ki az állomáson cetlit, ha engedi a váróterem, hiszen akik ott várakoznak, azoknak érdekes lehet.

2. Hirdetés Google-lel vagy facebookon célzottan. Beállíthatod, hogy csak adott város környékéről netezőknek jelenjen meg.

Azon belül is tudod célozni őket. Milyen munkahely van a környéken ahova bejárnak emberek dolgozni környékbeli településről?

Sosem tudhatod ők mikor örökölnek, és így beköltöznek városba a munkahely végett.

3. Minél több ingatlanportálra tedd fel, fontold meg, hogy megéri pár ezer forintért képekkel feltenni.


Első körben a reklámját próbálnám meg, kitűznék egy kezdeti összeget, mondjuk 30e Ft-ot költök rá 2 hónap alatt és meg látom mennyien jelentkeznek.


Ha ez a stratégia nem válik be, akkor utána tovább gondolkodnék.


Ne engedj belőle, jelenleg a banki kamatok miatt akinek pénze van nincs értelme bankban tartsa, lakásba jobban megéri fektetni.


Mindenképpen igazítsd a környékbeli hasonló lakásokhoz a tiedet, ne árazd túl, de ne is engedj. Kivéve, ha gyorsan kell a pénz.


Használj olyan kulcsszavakat a hirdetésedben ami reális a környékre nézve, és esetleg az alapján keres valaki.

Mondjuk tedd be, hogy piac közelében, vagy bármi más ami fontos lehet az embereknek.

Írd le a hirdetésben az összes környező dolgot, hogy azt lássák jó helyen van, milyen boltok, közlekedés stb.

2017. júl. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%
Gondolom háromszor annyit kérsz érte, mint amennyit ér, a hülye ingatlanos meg adja alád a lovat, mert ő is sokat akar kaszálni. Oké, hogy felmentek az ingatlanárak, de épeszű ember nem fog mondjuk 20 millát kiadni egy koszos 1 szobás egérlyukért.
2017. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat, tippeket mindenkinek nagyon köszönöm! Hálás vagyok értük. Az a baj, hogy szerződést kötöttünk egy ingatlanos céggel, így nem hirdethetem meg máshol a lakást. Ha valaki tud erről valamit, írjon! Mindjárt elolvasom az apró betűs részt is, vagy kiírom ezt a kérdést ide.
2017. júl. 10. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!