Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kinéztünk a párommal egy...

Oxigen17 kérdése:

Kinéztünk a párommal egy ingatlant, az érteke 17 milló nekünk van 9 milló önerő és szeretnénk hitelt felvenni hogy meg legyen a ház ára Mik a feltételek?

Figyelt kérdés
Kell e kezes?? Mi kezes nélkül szeretnénk megoldani tehát lehetséges e ez ?
2017. júl. 20. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a bankba és ott kérdezz utána, ők tudnak pontos választ adni erről.
2017. júl. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Én nem venném fel,fizetheted nagyon hosszú ideig,ha elbocsájtanak akkor bukod a lakást..itthon már alapból nem éri meg mert nagyon drága
2017. júl. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es válaszoló aggályára:

Szerződéskötéskor kérjetek hitelfedezeti biztosítást, ez kb. 1000Ft/hó és akkor ha bármi van, (betegség, munkahely váltás) addig a biztosító fizeti a törlesztést, egy meghatározott ideig (3-6 hónap úgy emlékszem)

2017. júl. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A bankba tudják megmondani a pontos választ a megfelelő információk tudatába.

Megfelelő fizetéssel elegek vagytok a pároddal és a házzal együtt (a háznál nem hinném,hogy lenne gond,mert megfelelő az önerő és nem a minimum van a zsebetekbe aminél több aggódni való van). Tehát csak a hitelképességetektől függ, amikhez meg számok kellenek

2017. júl. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én megbíztam független bankbrókert/hitelbrókert/, az ismeri az összes bank ajánlatát, megkeresi nektek a legkedvezőbbet - még olyat is, amit nem hirdetnek - és nem nektek kell fizetni a jutalékát, hanem a banknak.

Végigvezeti a tranzakciót, mindenről tájékoztat, kapcsolatot tart a bankkal, nektek a papírokat kell csak összekészíteni és szerződéskötésre bemenni.

Én meg voltam elégedve, sokat spóroltam annak idején ezzel.

2017. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a baj jelenleg csak én rendelkezem fizetéssel az alapom 175 ezer nettó + a túlóra tehát havonta meg van a 200 + én kapom a gyedet is de ez nem mérvadó, a feleségem a kislányunkal van otthol.Nekem ma azt mondta az egyik kollégám hogy az unicreditnél nem kell kezes csak önerő max viszik a házat ha nem fizetik de azért személyesen felkeresem a bankfiókot. Csokba is gondolkozunk de itt Budapesten 29 31 milló ami megfelelő lenne és elvérnénk, tehát valószinű hogy marad a hsznált lakás.
2017. júl. 21. 12:23
 7/14 anonim ***** válasza:

1 gyereknél ugyan annyi a CSOK új és használt háznál is, 600000ft.

max viszik a házat ha nem fizetik..igen,miután jelzálogot raknak a házra,ez mindenhol így van.

2017. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szeretnénk még gyereket legalább még eggyet biztos
2017. júl. 21. 13:37
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz, mi tavaly vettünk fel hitelt, de ott nem kellett kezes a hitelfelvételhez, pedig nem volt ilyen mértékű önerőnk. A biztosítás jó dolog a hitelhez, viszont a problémás idő első 2 hónapjában semmit nem fizet a biztosító. Vagyis az unicreditnél így van.
2017. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%
Nem árt tudni,hogy a megelőlegező csok-ot, hitelként számolják.
2017. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!