Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás előtt hogyan...

Lakásvásárlás előtt hogyan lehet megismerni a szomszédokat?

Figyelt kérdés
Nagypolgári lakásról lenne szó, és azért nyilván befolyásoló tényezők a szomszédok is.

2017. júl. 23. 00:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
közeli kocsma
2017. júl. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy remek kérdés, gratulálok! Mivel én is költözés előtt állok, begyűjtöttem egy pár tippet. Nem az ingatlan eladóját kell kérdezni a szomszédokról, mert ő csúsztatni fog, ha baj van velük, hanem a szomszédok szomszédjait. Ha szóba lehet velük velük elegyedni, akkor célszerű kedvesen kifaggatni őket. Öregasszonyokat érdemes meghallgatni. Ők tudni fogják, ha a szomszédban alkoholista, diszkós, vagy üvöltő gyerek, vonyító kutya van, vagy kulturált emberek. Kissé konkrétabb, becsöngetni a leendő szomszédokhoz egy üdítővel, bonbonnal, és bemutatkozni, beszélgetni kicsit. Sok mindent ki lehet következtetni ebből is. Ha még be is hívnak az főnyeremény. Meg kell nézni, van e nagytestű kutya, dobfelszerelés, 3 gyereknek elég játék, stb. Nyomozós módszer, de működhet: Többször elmenni közvetlen a szomszédok ajtaja/ablaka előtt, különféle napszakokban. Ha 10-ből 10 szer nyugi van, akkor jó eséllyel a költözés után sem lesznek üvöltözések, vagy nem alapítanak rock együttest a szomszédok.
2017. júl. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, de főleg a második válaszolónak! Hát, kíváncsi leszek, hogy fogadnak.
2017. júl. 23. 01:06
 4/14 anonim válasza:
36%
Mért fontosak neked a szomszédok annyira? Én leszharom az enyémeket magasról és utálom mint a fost és ők is engem, de csöppet sem zavar. Tavaly feljelentettek mert szerintük én dobáltam szét a szemetüket a kerékpárutra, persze bizonyítani nem tudták a rohadt férgek, ezért este lehugyoztam az összesnek a kapuját, egyikhez oda is szhartam. Komolyan megáll az ész, hogy milyen emberek vannak. Bocs, ha nagyon indulatos voltam.
2017. júl. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Ne akarj jóba lenni a szomszédokkal, minden szart kölcsön fognak majd kérni, ha meg nem tudod kölcsönadni (mert az a munkaeszközöd) akkor vérig sértődnek és nem is köszönnek többé.

Szomszédnak -jó napot- és ennél közelebbi kapcsolatot nem szabad kialakítani.

2017. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez kertes házaknál úgy működik, hogy a két szomszédnak alá kell írnia az eladásnál a papírokat. Vagyis be kell mutatkozni a leendő vevőnek, ő kicsoda, mit akar tenni (bontás, felújítás stb.).
2017. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6-os nem tudom, ezt honnan veszed, ilyen Magyarországon nincs. (Mi is vettünk családi házat pár éve.)
2017. júl. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
2013-ban kellett, mi adtunk el és budapesti kerületben ez volt a helyi szabályozás. Persze nem faluszéli putriról volt szó, csak amit örököltünk, az volt rossz ház.
2017. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szabályozás biztosan nincs Magyarországon, miszerint alá kellene írni a szomszédoknak.


Esetleg, ha elővásárlási joga volt arról mondhatott le, de azt sem kötelező a vevő jelenlétében megtenni.

2017. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 ugye ez vicc volt?


Én mondjuk nem csengetnék be hozzájuk, de mindenképpen többször, jó alaposan körülnéznék a környéken, és figyelnék alaposan, akivel lehet, szóba elegyednék, valami ürüggyel, mert nem biztos, hogy mindenhol mindenki mindent elpletykálni. Amúgy a kocsma is jó ötlet (csak én nőként ezt úgy nem annyira). A kisbolt a környéken, ha a környékről akarsz infót. Kezdeményezel valami beszélgetést. Szerintem (tapasztalom) egyáltalán nem mindegy, hogy milyen a szomszéd. Nagyon meg tudja keseríteni az ember életét.

2017. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!