Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyibe kerül falun fenntarta...

Böbe866 kérdése:

Mennyibe kerül falun fenntartani egy 50 - 60 nm-es ingatlant?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy rövidesen egy nagyobb összeggel fogok rendelkezni, mint önerő: 6 millió.

A havi keresetem: közalkalmazotti munkaviszony, 124 ezer forint.

Tegyük fel, el kell döntenem hamarosan, hogy házat vagy lakást vásárolok.

Jómagam jobban szeretnék falun lakni. Szatymazon vennék egy zártkertet, rokonom ott lakik, rövidesen kifaggatom a költségekről és hogy mit javasol. De ha nem tudnék fenntartani a 124 ezres keresetemből, ami jövőre nőni fog valószínűleg kicsit, akkor felesleges keresnem egy megfelelő házat magamnak.

Amúgy nem lenne gondom vele, hogy sok a munka a házban, attól nem ijedek meg, csak nem tudom, mennyire lennék képes fenntartani a házat.

Jelenleg egyedülállóként tervezem a házvásárlást, párom nem fog tudni valószínűleg ebben részt venni.

Köszönöm a segítséget!

Fontos, hogy nem akarok 60 nm-nél nagyobbat, addig a nm-ig érdekel, nyilván tudom, hogy nagyon nagyot nem tudok fenntartani. Tégla házakról van szó és valószínűleg kályhás (cserép vagy más típusú - tudom, változhat a fűtés költsége) lesz a ház.


2017. aug. 8. 06:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A rezsid a víz kivételével (öntözés) annyi lesz, mint a lakásnál, ha a fűtést kályhával oldod meg.

Egy ház esetében mindig akadnak eltüzelhető hulladékfák, amik előnyt jelentenek, de az összeg a ház szigetelésétől és mindig a tél nagyságától függ.

Arra gondolj, hogyha albérletet kellene fizetned, (80-100ezret+rezsi, helytől függően) akkor nem maradna 124ezred és akkor is meg kellene élned.

Ha szerencsésen választod meg az ingatlant, akkor a karbantartására évekig nem kell költened, ha rosszul, akkor egy pénznyelő, tehát kérd ki olyannak a véleményét, aki ért hozzá és akkor nem lesz probléma.

Persze időnként kalkulálj be egy kerítésfestést (te is meg tudod tenni) vagy egy-egy cserepet helyretenni a tetőn vihar után és hasonlók.

Csak egy jó választás és nem lesz semmi baj!

Ha mindenképpen házat szeretnél, akkor házat vegyél!:)

2017. aug. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzátennék az előző hozzászólásomhoz, hogy Szatymazon 6 millióért már kapsz nagyon rendes házakat, NE zártkertet vegyél, mert annak vannak hátrányai.

Ezt a keresőt 7 millióra állítottam be, mert sikerrel lehet alkudni, de rengeteg van, amit nem is hirdetnek:

[link]

2017. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy az utolsó kivételével ezek tanyák és az egy esetleg egyedülálló nő esetében felejtős.

De száz szónak is egy a vége, a faluban keress, fogsz találni, mire aktuális lesz!

2017. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fűtés több lehet mint egy lakásban az biztos. Más egyéb nem. Persze vannak külömbségek panelben nem kell fűnyíró igy benzin se. Itt viszont nincs közös költség.
2017. aug. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!