Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Átutalással vennék 2 000 000...

Átutalással vennék 2 000 000 ft-ért egy hétvégi kertet, az ügyvédnél a szerződéskötés előtt kell vagy utána kell átutalni az ingatlan vételárát?

Figyelt kérdés
2017. aug. 10. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Létezik úgynevezett "ügyvédi letét". Ilyen minőségben szoktak összegeket elhelyezni. De vigyázz mert vannak ügyvédek akik nyúlják az ügyvédi letétben lévő pénzt...
2017. aug. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem veszed fel és fizetsz az ügyvédnél készpénzzel?

(Az átutalás is pénzbe kerül, a kp. felvét is.)

És akkor nincs probléma.

Egyébként az átutalást előtte szokták megtenni, de a mai időkben már az sem probléma, mert a vonatkozó rendelkezések értelmében maximum 4 órán belül a partner számlájára kell kerülnie az összegnek.

2017. aug. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Jézusom, dehogy előtte (ha előre utalsz, szerződés nélkül, akkor mire is utaltál?).


Szerződésben leírjátok, hogy miért, milyen jogcímen mennyit és mikor fogsz utalni, majd aláírás után a határidő lejárta előtt elutalod.

2017. aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

#3

Nyilván nem az eladó bankszámlájára kell utalni, hanem ügyvédi letétre, azaz előre, ez egy törvényes forma.

De változatlanul nem értem, hogy miért kell utalni?

Kétmillió Ft. ma már nem olyan nagy összeg, amit ne lehetne készpénzben rendezni akkor és ott, ha már senki senkiben, sőt az ügyvédben sem bízik meg valaki.

Ezzel az erővel az eladó is mondhatja, hogy addig nem ír alá semmit, míg pénzt nem lát.

2017. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináltuk, hogy a szerződés aláírásakor a vevő leült a laptop elé és indította az utalást. Ma már mobilról is lehet utalni... De lehet ügyvédi letétbe is tenni, vagy ilyen kisebb összeget lehet kp. is fizetni, ahogy fentebb írták.
2017. aug. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Készpénznél be kell menni a bankba, időpontot is kell foglalni, ugyannyiba kerul, semmi értelme
2017. aug. 10. 13:13
 7/10 anonim ***** válasza:
˘#4, ok, így rendben van, félreértettem.
2017. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sosem hallottam még erről az ügyvédi letétről, nem intéztem így semmit.

Vagy készpénzben fizetsz a helyszínen, vagy egy adott határidő alatt átutalod.

2017. aug. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
sok volt a bizonytalanság, megkérdeztem az ügyvédet és utána szokták utalni bizonyos határidővel.
2017. aug. 11. 12:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor házat vettünk, az 1%-ot kivettük készpénzben a bankból és boritékban letettük az ügyvédnél. Átvételi elismervényt kaptunk. Aztán amikor két nappal később megírtuk a szerződést, mindenki aláírta, akkor átutaltuk a vételár 10%-át. Két héttel később beköltözhettünk, ekkor fizettük ki a harmadik részt.
2017. aug. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!