Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mivel tudom igazolni a Díjbesz...

Mivel tudom igazolni a Díjbeszedőnél, hogy tényleg megvettem a lakást?

Figyelt kérdés
Jövő héten megyünk az eladóval, viszont nálam nincs adásvételi szerződés, mert 1 példányt kaptam az ügyvédtől az elején, azt viszont a bankban kellett hagynom a hitelfelvétel intézésekor.
2017. aug. 25. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem csak egy példányt kellett volna kapnod.

De nyilván kapott egyet az eladó is, ami pont ugyanolyan mint a tiéd, vigyétek azt! Neki is érdeke hogy át legyenek írva a közüzemű mérők.

Mondjuk, az is marhaság hogy a banknál kellett hagyni az eredetit. Menj be, és kérd vissza, ők meg csináljanak maguknak egy másolatot.

De elvileg az ügyvédnél is kell lennie példánynak, mert ő küldi be a földhivatalhoz.

2017. aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Létezik olyan, hogy valaki a szerződés egyetlen eredeti példányát egy lakásvásárlásról kiadja a kezéből és otthagyja valahol???

Jézusom.

Máskor ha csak egy példányod van egy szerződésből, ne hagyd ott az eredetit sehol, csak a másolatot!

Amúgy közjegyző is készít eredeti szerződésről hiteles másolatot.

2017. aug. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet soha többé ne csinálj, hogy egyetlen eredeti példányodat odaadod bárkinek is. Még egy laptop számláját sem, nemhogy egy lakás adásvételijét!
2017. aug. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam az ügyvédnél, adott egy másolatot, ami viszont a földhivatal által érkeztetett példány.

De köszönöm a válaszokat, teljesen igazatok van.

2017. aug. 26. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!