Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyetemistaként - ha megtehetn...

Egyetemistaként - ha megtehetnétek - a belvárosban laknátok Pesten egy jónak mondott lakóparkban vagy a kül-kertvárosban Budán?

Figyelt kérdés
Előbbi ugye köpésre van mindentől, utóbbiból kocsiból kell bejárkálni.
2017. aug. 28. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Szegény csóró egyetemista, sajnállak, hogy ilyen hatalmas problémával kellett szembesülnöd, amihez még segítségre is szükséged van. :-) Papuskáék mit javasolnak?
2017. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Első, a kommented bűzlik a frusztráltságtól. Kezeltetned kéne, mielőtt elveszi a maradék eszedet is. Mi van, ha a kérdés csak ELMÉLETI? Vagy erről még nem hallottál?

/off vége/

Én a belvárosban. Most is olyan helyen lakok, ami a halál...-ján van, tömegközlekedés zsúfolt és ritka, autóra nem telik. Elegem van, hogy mindenért sokat kell utazni és szórakozáshoz meg be kell kalkulálni a horribilis árú taxit is, mert az éjszakai közlekedés a vicc kategória.

Szóval amíg fiatal vagyok, addig Pest. Majd talán kisgyerekkel ki a nyugisabb helyre.

2017. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
II. kerület jó részén, vagy Óbuda belvárosban, esetleg a XI. fonódó villamossal ellátott részein. Onnan autó sem kell, de pihenni és lehet, és minden közel is van.
2017. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Ketteske, a frusztráltság csak a te válaszodban tükröződik igazán. :-) Szar a tömegközlekedés, zsúfoltság, drága a taxi, ha szórakozni kell... Téged is mindjárt sajnálni foglak! :-)

Számomra csak megmosolyogtató (elhiheted, mindenféle frusztráltság nélkül), hogy míg az egyetemisták többségének az 1 szobás lepukkant albérletre való előteremtése is qurvára nehéz, addig valakinek az a legnagyobb gondja, hogy "Pesten egy jónak mondott lakóparkban vagy a kül-kertvárosban Budán"?

Süt a sznobizmus már a kérdés feltevésből is (jujj, autóval, bocs, "kocsiból" kell bejárkálni, botrány), de az is lehet, hogy csak szimplán dicsekedni szeretett volna...


Ha pedig ELMÉLETI a kérdés (miért is ne lehetne az?), akkor a válaszom egy elméleti kérdésre adott elméleti válasz. Így megfelel?

2017. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

#4

Egészen pontosan mi a "sznobizmus", azaz nemességhez dörgölőző a kérdésben?


Vagy csak csípi a szemed a kérdező vélt anyagi helyzete?

2017. aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%

#5: a "sznobizmus"-t csak a kislexikon szerint tudod értelmezni? Kimásolom neked a jelenlegi mindennapi értelmezését:

"...sznob az is, aki lelkendezik divatos, korszerű művek, előadások, híressé vált valakik, valamik iránt, abból a célból, hogy a jobb társaság tagjának higgyék, valójában azonban keveset, vagy semmit nem ért meg a jelenségből."


Számomra ezt tükrözte a kérdés, ezt olvastam ki belőle.


Hidd el, nem csípi a szemem a kérdező vélt vagy valós anyagi helyzete, ezen már huszon-pár éve túlléptem.

Előző reakciómban már elmondtam ezzel kapcsolatban a kritikámat.

2017. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Jézusom, első...a kutya sem kérte, hogy sajnálj engem és a kérdezőt sem. Nem kérünk belőled.

Egyébként mi a rosseb fáj neked abban, hogy valaki feltesz egy elméleti kérdést? A kérdező egy szóval nem mondta, hogy valós dologról van szó. Arról nem is beszélve, hogy nem minden gazdag ember becstelen, vannak, akik megdolgoztak a pénzükért. Akkor pedig marhára nem tehetnek mások anyagi helyzetéről, ergo a szegénységgel való példálózásod nem jogos.

Megelőzve a következő "nem a gyerek dógozott a pénzér" mondatodat pedig kérdezném, hogy az miért fáj neked, ha a szülők támogatják a gyereküket? Persze nem a Ferrarit kell megvenni, de ugyan miért ne segíthetnék őt anyagilag, ha megtehetik?

2017. aug. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

Kedves #2/7, azt értsd meg végre, hogy nekem ez nem fáj, hanem szórakoztat. :-)

Ez az "elméleti kérdés" elég gyenge érv, mert akkor itt senki ne válaszoljon semmire, mert lehet, hogy csak "elméleti" a kérdés? Vagy akkor már választ se küldjön senki? Előbb kérdezzünk rá, hogy valós-e? :-)

Azt hol olvastad tőlem, hogy aki gazdag, az becstelen?

Senkit nem nézek le az anyagi helyzete- pro és kontra- miatt. Az sem fáj nekem, hogy a szülők támogatják a gyermeküket, akár erőn felül is, ez így van rendjén.


Úgy tűnik, csak én láttam többet bele ebbe a kérdésbe, ezúton is elnézést kérek mindenkitől, főleg a Kérdezőtől a sok OFF miatt.

2017. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

#6

Nem ismerem ezt a "köznapi értelmét" ennek a szónak, mert egyetlen téves használatot sem jegyzek meg. Ahogy 3 nő együttesét sem hívom triumvirátusnak ...


Nyilván nem léptél túl az anyagi frusztrációkon, mert egy arctalan-névtelen helyen azt feltételezni, hogy egy karakterhalmazt valaki majd jobbnak vél és gazdagabbnak, értelmezhetetlen.

2017. aug. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

#6-os, Te végig is olvasod, mielőtt elküldöd? :-) Nem ártana...

Remélem az "okos" és "okoskodó" kifejezések között kapisgálod a különbséget. :-)

2017. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!