Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan szoktak költözni...

Hogyan szoktak költözni kisgyermekes családok az ország egyik végéből a másikba?

Figyelt kérdés

Tehát pl. Miskolcról Kecskemétre, ahol senkit nem ismernek. Előbb a dolgozó fél megy előre (általában férj), és ő keres átmeneti albérletet, odaköltözik az egész család, majd az albérletből keresnek végleges otthont? Számít, hogy a gyerekek iskolaváltása tanév közben van? Pénteken még a régi suli, hétfőn meg az új?


Ki lehet hagyni valahogyan ekkora távolságból a köztes albérletet?


Mi a praktikus módja a költözésnek?


2017. aug. 31. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Munka van már?

Szerintem menjetek együtt kiválasztani. Neten előre meg tudtok nézni egy csomó lakást/házat. Megszerveztek találkozókat egy napra és elmentek megnézni őket. Addig gyerek lehet nagyiknál.

Nálunk nem volt nagy távolság a költözésnél, de nálunk a költözés alatt a nagyiknál volt. Amíg nem volt kiválasztott lakás, addig meg maradtunk a helyünkön, csak úgy a semmibe nem indulunk el.

Ha munkakezdés miatt korábban kell mennie a férjnek, mint hogy találnátok megfelelő otthont, akkor szükséges az átmeneti albi neki.

2017. aug. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerekeket biztos nem vinném sehova albérletbe, míg nincs meg a saját ház.

Millió eladó lakás/ház van mindenütt, ha van pénz, pillanatok alatt le lehet bonyolítani a vásárlást.

A férj elmegy dolgozni Kecskemétre, te nézegeted otthon Miskolcon a hirdetéseket és ami megfelel, azt megnézitek közösen a férjeddel hétvégén, (vagy amikor ő is szabad).

Biztos van nagymama/k, rokonok, barátok, akikre 1-1 napra ez idő alatt rá lehet bízni az iskoláskorú gyerekeket.

Addig ne mozgasd a gyerekeket a suliból, ameddig nincs állandó lakás!

2017. aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt akartam írni, mint az 1-es és a 2-es, ezért nem ismétlem őket, de vedd úgy, hogy leírtam!:)
2017. aug. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem érdemes átvinni a gyerekeket suliba és albérletet keresni, mert nyilván kézenfekvő, hogy a lakóhely környékén keres az ember jó sulit nekik. Ha Kecskemét másik végében találjátok meg végül a lakást, amibe beleszerettek, akkor megint cipelni kéne őket másik suliba, ami szerintem már túl nagy stressz lenne nekik.

Ahogy a többiek is írták, egy-egy nap alatt próbáljatok megnézni többet és csak akkor menjetek családostól, amikor már megvan a végleges hely.

2017. szept. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!