Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes kivárni 2-3 évet,...

Érdemes kivárni 2-3 évet, hogy lejjebb menjenek az ingatlan árak, vagy ez már csak felfelé fog menni?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy ki fog pukkadni az ingatlan lufi előbb vagy utóbb és úgy járunk majd, mint a spanyolok pár éve, hogy túlkínálat lett és elkezdtek zuhanni az ára a béka feneke alá.

Elsősorban Budapestre gondolok. Látom, hogy épülnek az új lakások, de egyrészt nem olyan brutál mennyiségben, másrészt teljesen más réteget céloznak be a 6-800ezres négyzetméter áraikkal, mint a használt lakások potenciális vásárlói (300ezer/négyzetméter), tehát szerintem ez nem oszt nem szoroz, hogy hány új lakás épül.

"Szerencsére" az albérlet árak is az egekben, amiből ki szeretnék költözni minél előbb, de nem tudom, hogy megéri-e várni bármeddig is. Főleg, hogy közben évi szinten 1M-t dobálok ki albérletre is.



2017. szept. 6. 00:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt senki nem tudja megmondani. Egyelőre még kúszik fölfelé.
2017. szept. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően azon gondolkozz el, hogy mi éri meg jobban: picit magasabb áron akár, de a saját lakásod törlesztőjét fizetni, vagy stagnálva és az eddigi anyagi háttérrel, de más hitelét, vagy jólétét fizetni.


Mi is laktunk albérletben, évekig, de ez vidék és 40.000 ft volt, nem százezres, bp-i nagyságrend. Nekünk most jobban megéri, hogy picit összehúzzuk a nadrágszíjat és talán picit magasabb piaci árat fizetünk összességében, de ott lebeg előttünk a dátum, amikor teljesen tehermentesen a miénk lesz a házunk és nem kell attól félni, hogy a főbérlő egyszer csak mást eszel ki a lakást illetően.

2017. szept. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
30%
Még a 300 ezer is eszement ár egy m2-ért...
2017. szept. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%

Mire vársz?

Amennyivel csökkennének - ha egyáltalán csökkennek is - azt a differenciát 2-3 év alatt kifizeted albérletre.

2017. szept. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Hogy jelentős emelkedés várható-e, azt nem tudom. De hogy csökkenni nem fognak, az egészen biztos. Elvileg lassacskán zárkózunk fel a nyugathoz, ott viszont még mindig 5-10x magasabbak az ingatlanárak, mint Magyarországon. Ez pedig igen erős hatást gyakorol a hazai ingatlanárakra is.
2017. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
48%
#5 Azért ne zárkózzunk már a nyugati ingatlanárakhoz, ha 2000 euróról indulnak a fizuk, itthon meg 3-400... :D
2017. szept. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Igen, per pillanat én is azon a véleményen vagyok, hogy amíg várok a (vélt) árzuhanásra, addig kb. pont kidobálom albérletre az áresés miatt várható különbséget.

Egyébként sajnos pontosan én is így érzem, hogy a hazánkba tóduló sok külföldi veri fel az árakat főleg, mert nekik nevetségesen olcsóak az ingatlanárak, az ingatlanosok meg nem hülyék, én sem adnám el 10 millióért a lakásom, ha eladhatom 20-ért is.

2017. szept. 6. 11:40
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Budapestet érdemes inkább a környező, (közel) hasonló szintű országokkal összevetni: sajnos még Bukarestben is jóval magasabbak a jelenlegi ingatlan-árak, mint nálunk.

Nálunk csak akkor lesz ingatlan-lufi, ha világszinten is az lesz, ellenkező esetben az árak, ha lassan is, de emelkedni fognak.

2017. szept. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

A német barátom a mai napig azt mondja, mi ne panaszkodjunk, náluk falun kerül 200000eur-ba egy kis családi ház.

Valami nagyon komoly dolognak kell történnie hogy lefelé mozduljanak az árak.

Amíg ennyire nincs kamat bankbetétre, mindenki inkább ingatlanba fogja tenni a pénzét. Mármint aki 100 millával gurigázik. Ettől magasan is lesznek az árak. Sajnok a bérből élők meg kapkodják a fejüket.

2017. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

"Azért ne zárkózzunk már a nyugati ingatlanárakhoz, ha 2000 euróról indulnak a fizuk, itthon meg 3-400... :D"


Külföldön sem 2000 eurot keresnek azok (olyan végzettségűek, foglalkoztatottak), akik nálunk 300-400 eurot keresnek. 300-400 nálunk kb. a minimálbér, ha minimálbért számolsz, tedd külföldön is. Oké, néhány helyen nincs meghatározott minimál, de azért be lehet lőni egy értéket, és az azért jócskán 2000 euro alatt van a nyugati országokban is. Angliában pl. 10.600 font/év a minimál, ez még 1000 fontra sem jön ki havonta, ami meg csak kicsivel több mint 1200 euro. Németeknél sem sokkal több, meg máshol sem.


Más szemszögből közelítve amit írtál, bizony már azért nálunk sem 300 euroval akarják kiszúrni a szemedet, legalábbis azokon a részeken, ahol hazai viszonylatban is magasabbak az ingatlanárak. Pesten pl. kiemelkedően magasak a lakásárak, ugyanakkor havi 200.000 alatt már nem is nagyon van aki dolgozna ha van valami szakmája. Építőiparban nem ritka, hogy 250-300-at adnak nettóban Pest környékén, annyira emberhiány van, de 200-250-et már betanított munkásként is megkapsz szalag mellett. De még más nagyobb városokban is simán kapsz 200.000-es fizut szakmával. Ezek pedig azért már jóval többek, mint 300-400 euro.


Szóval bizony ez egy tendencia, ha lassan is, meg ha az ingatlanárak után kullogva is, de növekednek a bérek is.

2017. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!