Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha most pörög az ingatlanpiac,...

Ha most pörög az ingatlanpiac, akkor miért nem tudom eladni a házamat már vagy 3 éve?

Figyelt kérdés
3 éve hirdetem már, az árát 40 millióról már 32-re lecsökkentettem, de még így is alig akad érdeklődő. Pedig szerintem ennyit megér, mert Budapesttől alig 40 km-re van, autópályától 4 km-re. Forgalom nélkül fél óra alatt bent van az ember a belvárosban. 150 nm-es, remek állapotban van, 10 éve épült, 2000 fős biztonságos településen, panorámás környezetben. Nem akarom itt reklámozni, csak nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lehet az oka, hogy ha mindenhol azt mondják, hogy felélénkült az ingatlanpiac, egyre drágulnak az árak, veszik az ingatlanokat, mint a cukrot, én mégis miért nem ezt tapasztalom?

2016. nov. 26. 21:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Reális-e az ára? Hol hirdeted? Hogyan hirdeted (hirdetés szövege, stb.)? Milyen a környezet, gyár, nagyfeszültség, város széle, lepukkant szomszédok, lakosság összetétele, település híre, milyen fotókat tettél fel? Jó fotók? Allergiás vagyok arra, mikor behúzott függönynél, égő villanynál fotóznak (tudok fotózni, nem vagyok ingatlanos), aztán a jó fotók valami megkapót mutatnak be a lakásból, és valami hangulatot is árasztanak.

Nekem (vidék) azt mondta egy ingatlan értékbecslő, hogy tízezerért kijön, mond egy árat (mint szakember egy tanácsot), húszezerért meg rendesen tulajdoni lappal ugyanezt. Mondjuk ha egyszer még az életemben eljutok odáig, én odaadom ingatlanosnak, de lehet, hogy én is fogom hirdetni. Ha három éve hirdetném, hajjaj...

2016. nov. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Előző vagyok.

Az árral is szoktak játszani a ingatlanosok. Idén pl. nem egy olyan hirdetést láttam, hogy Drágult az ingatlan, nem olcsóbb lett.

A másik, amire rájöttem, hogy az emberek -tól-ig egy értékhatáron belül keresnek házat. Tehát pl. 30-32 milla között, meg mondjuk 39-42 milla között. Nyilván több ilyen sáv van. Nyilván nekem is vannak ilyen sávjaim (lejjebb, de ez most mindegy). Te áttetted a házadat egy másik sávba, lehet, már többször. Namost. Ha én, akinek x pénze van, meglátom a házad, lehet, hogy azt fogom mondani, h bakker ez jól néz ki, de öt szobás, 200 m2, hát én ezt nem fogom fűteni! Mivel azt a házat fenn is kell majd tartani. Vagy azt mondom, hogy mire én ezt felújítom, hány milla, és még mondjuk ráadául konvektoros fűtés van, amit az életben többet látni nem akarok, ha innen elköltözök (most az van), a legnagyobb pénzzabáló, de ha a te hirdetésedet nézem, akkor azt fogom mondani, hogy nem elég, hogy fel kell újítanom az ötszobás vityillódat, még új fűtési rendszert is kell kiépítenem, ami plusz két milla, hát, nem, köszi. Ilyen is van. Mivel nem harmincmilliós kérókban gondolkozom, lehet, hogy nem volt tökéletes a példa.

Másik: megfelelsz a csoknak? Mármint a házad. Mert ha jól sejtem, azért azokat keresik.

2016. nov. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Most szépen leirtad, hogy jaj de tuti, ennek ellenére vszinüleg tul sokat kérsz érte. (40-röl 32-re csökkentés is ezt támasztja alá.)
2016. nov. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Higgyétek el, ez már bőven reális ár. És mint írtam, 10 éves, hőszigetelt ház, úgyhogy nem kell felújítani. A környezet is jó, csendes, normális utca, mint ahogy az egész település. Egy ilyen házat még a legutolsó borsodi faluban sem adnak olcsóbban, azért tisztában vagyok az árakkal.
2016. nov. 26. 22:12
 5/23 A kérdező kommentje:
Magánszemélyként hirdetem netes oldalakon. A fotókban sincs semmi kivetnivaló. Nyári és késő őszi is van.
2016. nov. 26. 22:15
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Írd le a települést légyszi,mert az nagyon függ az ártól....Bp. közvetlen agglomerációjában (Pesti oldalon)(1 km-re a Bp. táblától ) most vett a kollégám egy 210 nm-es házat(benne van a szuterén,amiben van garázs).A ház 2000 után épült,tehát nem régi.Kicsit kell rá költeni,szigetelés,meg én a burkolatokat cserélném,de csak azért,mert nekem nem tetszik és 1-2 helyen hülye a megoldás.Az árban benne volt egy majdnem full új konyhaszekrény tűzhellyel -sütővel.Padlófűtés is van.26 millióért vette.

Ebből kiindulva úgy,hogy a tied 40 km-re van....szerintem nézz utána,mennyit érnek arrafelé a házak,most kicsit sztem túlárazott minden.Próbálj kikalkulálni,egy normális köztes összeget...

2016. nov. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlapiacnak nem minden része pörög, a pörgés elsősorban a budapesti, belvárosi és belvárosközeli lakásokra vonatkozik, amelyek könnyen és drágán bérbeadhatóak. A családi házak más kategória. Nehéz a leirásod alapján megitélni, hogy mi a probléma a te ingatlanoddal. Lehet, hogy az ár, de lehet hogy valami más. Hányan nézték meg eddig? Milyen reakciók voltak? Hol hirdetsz? A környékeden vannak más eladó házak? Azokat könnyebben el tudják-tudták adni hasonló áron?
2016. nov. 27. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak Budapesten pörög az ingatlanpiac az agglomeráció halott. Mi is agglomerációban élünk szoktam nézegetni az árakat.A mi házunk ára semmit nem változott 5 éve Budapesten lassan már egy 60 m2-es panelt sem kapnánk az árából.
2016. nov. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Budapesttől 40 km-re senki nem fog ilyen magas árat adni, akármilyen szipi-szupi a házad. Az árnál az elhelyezkedés mindennél többet számít.Egy teljesen új ház felhúzása gyakorlatilag kijön ennyiből. Telket ilyen messze meg "fillérekért" kapni, és arra még CSOK is mehet.
2016. nov. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Annyit elárulok, hogy az Aszódi járásban fekszik. Az utca rendezett, többnyire kockaházak vannak, de van egy pár új építésű is.
2016. nov. 27. 08:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!