Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen szempontokat kell...

Milyen szempontokat kell figyelembe venni más országba való költözés esetén?

Figyelt kérdés
1-2 év múlva költöznék el de rengeteg ország érdekel és valahogy leszeretném szűrni hogy milyen dolgok a legfontosabbak, tudtok mondani ilyeneket alpontokat?

2017. szept. 9. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is lehetőelg olyan ország legyen, amelynek beszéled valamennyire a nyelvét.

Aztán nem árt, ha ebben az országban az életszínvonal legalább olyan szinten van, mint Magyarországon, de inkább magasabb, az a jobb. Mondjuk Bangladesbe én biztosan nem költöznék.

Azt is érdemes figyelembe venni, hogy lehetőleg ne üssön senki senkit a célországban, emiatt pl. Szíriába se mennék.

Az sem hátrány, ha azonos földrészen található, már persze ha haza is szeretnél utazni néha, mondjuk családot látogatni, vagy ilyesmi. Ausztráliából pl. egy évnyi spórolt pénz csak a repjegy, hogy hazajuss, ezért csak akkor jó opció, ha nem szándékozol többet hazatérni.

Ezeken kívül pedig legyen rendben az útleveled, még akkor is, ha olyan országba mégy, ahová elvileg nem kötelező (pl. EU-s országok). Turistaként el lehet lenni egy darab jogsival vagy személyivel, de költözés esetén erős pozitívum, ha van útleveled is.


No így kábé ennyi hirtelen, ezek számomra a legfontosabbak. A többi mellékes, ráérsz később is beszerezni.

2017. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyűjts össze egy másfél millát. Állítólag ennyi kell ha kiköltözöl. Szállásra kaucióra és azbelső fizetésig megélni plusz egyéb kiadás. Természetesen ez akkor igaz ha már van fix állás ahova mész. Ha nincs még ezitán keresgélsz skkor ugye több kell. Olyan országba menj ahol törvényesen lehetsz. Van aki az Usa-ba megy turistavízummal és kinn marad illegálisan. Ha elkapnak kitoloncolnak.
2017. szept. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem írod meg, hogy milyen nyelven beszélsz és mi a szakmád/végzettséged, nem kaphatsz érdemleges választ erre a kérdésre.
2017. szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem ártana, ha lenne addigra valami szakmád. Beszélned kell (muszáj) az adott ország nyelvét. A boltban el lehet boldogulni mutogatással, de a munkahelyen érteni kell az utasításokat. Az, hogy sok ország érdekel, az teljesen más dolog. Sok ország engem is érdekel, úgy, hogy elutaznék oda pár napra, de nem örökre. Szóval több ország valószínűleg a bakancslistádra fog kerülni, mint nyaralási célpont a jövőben. Ez gondolom oké.

Melyik ország éghajlata, (pl. Európában is nyilvánvaló különbségek vannak), kultúrája, mentalitása áll hozzád közelebb. Csak olvasol, nézel filmeket, gondolom fiatal vagy, suliban tanultál róla, neten sok info, olvasnivaló van, youtube-on videók, stb.

Európában kb: Anglia, német nyelvterület (ott is van mentalitásbeli különbség, meg bizonyos szabályok, ill. gazdasági tényezők - fizetés, stb. különbözőek a három országban), mediterrán térség, leglazább lehet, h még mindig Hollandia és nemcsak a fű miatt :). Így megfogalmazva is szűkítés.

Milyen nyelven beszélsz? Eleve szűkítés.

Szakma: Németo, Ausztria szakmunkásokat keresi, pl. építőiparban, a nemedet nem írtad.

Ha magasabb végzettséged van, ami nem hátrány, nem biztos, hogy el tudsz benne helyezkedni, de egyébként nézegess eredeti kinti (külföldi) álláskereső oldalakat. Tájékozódj, akár most rögtön is, hogy pl. Bécsben milyen munkalehetőségek vannak, ugyanúgy lehet szakmákat választani,mint itthon az álláskeresőkön. Rá lehet keresni az adott ország nyelvén googleban a hiányszakmákra az adott országban pl. Van, hogy itthon is lehet ezekről olvasni, komoly munkaközvetítők ilyeneket is kiírnak a honlapjukra.

Infot jobb az adott ország nyelvén és honlapjain, stb. keresni, én azt tapasztaltam. Én gyűjtök infót, és a magyar blogok nekem nem voltak valami hangulatosak és informatívak. Kb.

Tudni kell, mit hogyan kell ott lepapírozni, mik a lakhatás feltételi, Angliában pl. a munkához lakcím kell, a lakcímhez meg munka. (albérletről beszélünk).

Kell tőke, anélkül tilos kimenni! Bérelni kell szállást, albérlet, szobabérlet, kaja, stb.

Másik, hogy én ilyen facebookos, meg ki tudja milyen hirdetéses állásokra nem mennék. Legalábbis nagyon utána kell nézni. Mindenki mindig elmondja, hogy az igazi, korrekt munkaerőközvetítő a dolgozótól nem kér pénzt, mert a munkaadó fizet neki a munkaerőért.

Ez egy kis ráadás volt. Szerintem inkább Googlet kérdezd, és majd kialakul benned az elképzelés. Nem úgy kell kezdeni, hogy "hova is menjek" - szerintem.

Addig olvasgass! Sok sikert!

2017. szept. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
1-2 évig még nagyon sok minden történhet, ami egy most esetleg még hívogató országot lakhatatlanná tesz. Én hat éve élek Németországban, de az utóbbi évek változásai nem sok jót ígérnek.
2017. szept. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pl. leszűrheted nyelvtudással és szakmával. Ugyanis ezek erősen limitálják a célországokat...


Mondjuk ha valaki itt kérdezősködik, akkor mindig gyanús, hogy valójában csak álmodozásról van szó. Pöpec szakmával és/vagy normális nyelvtudással az ember már jobban behatárolja a terveit ennél.

2017. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!