Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Párommal kötöttünk fundamentát...

Párommal kötöttünk fundamentát és úgy néz ki hogy 3-4 hónap múlva sikerul házat venni. Kérdésem azokhoz szól akik ugyan így jutottak ingatlanhoz. Mit kell majd fizetni és milyen költségekkel kell számolni?

Figyelt kérdés
Az ügyintéző elmondta de érdekelne a tapasztalt emberek véleménye.
2017. szept. 13. 06:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Most kötöttétek vagy most fog lejárni?
2017. szept. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia most kötöttük azt már tudjuk hogy 3honap múlva lehet igényelni az áthidaló kölcsönt. Engem az érdekel milyen költségek leszünk és mennyi lesz... ügyvéd még hasonlok mire kell számítani?
2017. szept. 16. 22:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Jaj...

Feltétlenül az áthidaló kölcsönt akarjátok felvenni?

2017. szept. 17. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen mert albérletre annyit fizetünk mint ha a kölcsönt törlesztenének... csak az a végen a miénk lesz az albi viszont soha... amúgy 6millot szeretnénk felvenni majd. De mi a baj az áthidalóval?
2017. szept. 17. 10:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Írom, hogy nekünk hogy volt. Nekem tavasszal lejárt a 8 éves megtakarításom, de nem küldtem időben vissza, mert még nem volt kinézett lakás. Rá kb. 2 hónapra találtunk. Ekkor a Fundamentás bankárunk azt mondta, hogy max. 90+15 nap a kiutalás.A megtakarításon+állami támogatáson kívül kértünk 2 millió alatti hitelt. Ehhez nem kellett jelzálogfedezet, nem kellett folyósítási díjat sem fizetni. Aztán kiderült, hogy vmi félrement a központban (a bankárunk szerint nem ő hibázott, de szerintem igen), egy hónap csúszás lett volna még a 105 napon felül, és kicsúsztunk volna az adásvételiben megjelölt időpontból, ezért áthidalót kellett kérnünk. Itt 1% volt a folyósítási díj a teljes összegre (tehát az én megtakarításomra+állami támogatás+hitel), a hitelösszeget is csökkenteni kellett, hogy ne lépjük át a 2 milliót, mert ilyenkor a kért hitelhez hozzáadják az állami támogatást is, ne kérdezd miért. Aztán mennünk kellett közjegyzőhöz, mert a folyósításhoz kellett közjegyzői okirat, hogy fizetni fogjuk a hitelt, ez is kb. 1% volt. Az ügyvédnek a vételi ár 1%-a kellett.Tulajdoni lap másolata volt még,amit fizetni kellett. Elég sok minden utólag derült ki, ez nem volt túl szimpatikus.
2017. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy leírtad... hát akkor nem tudom a mi üzletkötőnk azt mondta nem kell aggódni minden simán fog menni. Csak akkor ezeket az összegeket amit írtál félre kell rakni hogy legyen mindnere és ne 3honapig keljen még gyűjtögetni. És akkor végül sikerült megvenni a kiszemelt álom otthont?
2017. szept. 18. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze sikerült, csak ugye plusz költségek, idegeskedés, és kevesebb hitelt kérhettünk, mint amennyit szerettünk volna (1,8 helyett 1,3 millió). Ja, és bár az én Fundamentám, ami lejárt szabadfelhasználású volt (ilyen ma már nincs), de mivel nem tudtuk kivárni az időt, hanem áthidalót kértünk, már nem lehetett bármire elkölteni, hanem csak lakásvétel vagy felújításra, amiről viszont számla kell Ft-ra pontosan. Szóval ezeket jó lett volna előre tudni.
2017. szept. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm hogy segitettel és leírtad hogy mire számíthatunk
2017. szept. 19. 22:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.

Az a baj az áthidaló kölcsönnel, hogy drága. Megkockáztatom, hogy ma, a piaci hitelek közt az egyik, ha nem a legdrágább.

Tetemesek az induló költségek (takarnet, értékbecslés, közjegyző, folyósítási díj) amit neked kell állnod. Jelen kamatkörnyezetben versenyképesnek sem mondható.

Ha a bankárod korrekt lenne, első körben kerbanki hitelt javasolt volna. (Olyanokkal is kapcsolatban állnak, még a jutalékáról sem kellett volna lemondania) aztán 5 év után ez kiváltható lenne a funda saját hitelére. Megspórolna neked egy rakás költséget.

2017. szept. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!