Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Üdv! Jogosult vagyok a 2%-os...

Üdv! Jogosult vagyok a 2%-os kedvezményes illetékre? A többi lent:

Figyelt kérdés
Most tervezek lakást vásárolni. Egy családi házat szüleim 1/2 arányban Rám írattak anno pár éve, de már abban lakunk 20 éve. A kérdésem az. Mennyi illetéket kell majd fizetnem az új lakás után? 4% vagy 2%? Jogosult vagyok az első lakásvásárlási kedvezményre. Tehát hogy csak 2% az illeték? Esetleg valami más kedvezmény létezik? 29 éves vagyok, több éves munkaviszonnyal. Köszönöm.

2017. szept. 13. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Van a neveden egy fél ház... szóval 4% illetékkel számolj
2017. szept. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1/2-ed ingatlan tulajdoni hányadnál több részesedése nem lehet annak, aki igénybe kívánja venni a kedvezményt. Vagyis elvileg a fél házzal még nincs gond. A lényeg, hogy a vételár 15 M alatt legyen.
2017. szept. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!