Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hova gyűjtsük a pénzt?

Hova gyűjtsük a pénzt?

Figyelt kérdés

Párommal szeretnénk félre tenni nagyobb összeget, de nem tudjuk hova érné meg gyűjteni.


Otthon nyilvan nem jo, barmikor betorhetnek, meg tolunk sincs nagy biztonsagban.

Nem feltetlen ingatlanhoz kell, de ezen is gondolkoztunk hogy nyitni valami lakastakarekot es sokan a fundamentat ajanlottak de ott maximum 20 ezer forintot lehet havonta felre rakni, mi pedig ennel tobbet szeretnenk.


Szoval valami más alternatíva?



2017. szept. 15. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Állampapír?
2017. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
mindketten nyissatok fundamentát, az már havi 40. egyébként nem tudok olyan megtakarításról, ami megérné, a legkedvezőbbnél is kivételkor az összeg 1%át levonja a bank. ami 1millánál 100ezer... hagyjátok a kártyán, vagy vegyetek konzervdobozos perselyt(konzervnyitóval nyitható, aprót ne tegyetek bele mert megeheti a papírt) és pakoljátok abba. nem tudom milyen banknál vagytok, párom az erste netbankon át csinált egy elkülönített számlát v vmi ilyesmit és oda utal át pénzt, ahhoz csak akkor férsz hozzá, ha visszautalod. bár pontosan nem tudom hogy ilyenkor az utalasnak van e díja, nagyobb összeg felvételének viszont tutira van.
2017. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Jó megoldás több lakáskasszát nyitni párhuzamosan. Kiszámoló blogon nézelődj, erről is írnak sokat.
2017. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

#1

állampapír valóban jó, legutóbbi tudomásom szerint 4%os kamatozású (éves szinten), de ez csak akkor jó, ha nagyobb összeget tudsz betenni, ahhoz nem tudsz havonta hozzátenni

2017. szept. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#2: 1 milla 1%-a 10 ezer. Csak szólok, át ne verjenek.
2017. szept. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Nekem van befektetési számlám, arra bármennyit befizethetek havonta, de a maximum meg van adva (költségek miatt). Elég jól kamatozik. A több Fundamenta jó ötlet, nekem is van. Ha van bátorságotok és tudásotok hozzá, tőzsdézzetek, ott jól lehet keresni (de veszíteni is).

Amúgy nekem van befektetési tanácsadóm (nem bróker!), nem nagy összeg megfizetni, évente egy-két alkalommal találkozunk, elszámoláskor vagy ha van valami jó lehetőség. Sajnos én sem voltam valami tapasztalt befektető, régebben sok rossz befektetésem volt, sokat vesztettem.

2017. szept. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

Ez egy bonyolult kérdés.

legalább 15 másik kérdést is fel kell tenni hozzá, hogy a pénzügyi termékek ezreiből a tényleg nektek megfelelőt, az optimálisat megtaláljátok.

Ezért kell szakértőkkel beszélni.

Nem is eggyel, hanem egyből kettővel hárommal. Persze erre ki ér rá? Nos én azt mondom, hogy a rizsát, a köntörfalazást a kerülgetést és a maszlagokat az első mondatban át kell lépni.

Határozottan, EZ az én igényem. Ne tartsuk fel egymást. Fél órát tudok adni önnek.

2017. szept. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Autónyeremény. Kamatozni nem fog de az esély folyamatos a nyerésre, és akkor veszed ki utána amikor gondolod a befemtetett összeget.
2017. szept. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi tök egyszerűen csak le szoktuk kötni. Az én megtakarítási formám a következő:

Tudom, hogy egy hónapban mennyi pénzre van szükségem lakhatásra, lakástakarékra, egészségpénztárra és egyéb szükséges kiadásokra. Gyors fejszámolással így azt is tudom a fizum megérkezése után, hogy ebből mennyit tudok eltenni. Ezt azonnal lekötöm. Kamatozni nem kamatozik, tehát befektetésként nem jó, de megnyugtat, hogy bármikor hozzá tudok nyúlni, mégsem látom a számlámon a napi számlamozgásnál. Próbálom úgy kezelni, mintha nem lenne, közben még is biztonságot ad.

A párom ugyanezt teszi és neki is van lakástakarékja emellett.

2017. szept. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!