Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megbántátok azt, hogy vidékre...

Megbántátok azt, hogy vidékre költöztetek a városból? Ha igen miért, ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés

A vidék alatt nem a város vonzáskörzetét értem, hanem valóban az isten háta mögé való költözést.

Szeretném ha jó sokan válaszolnátok, mert mindenki véleményére kíváncsi lennék, bármi legyen is az.



2017. szept. 21. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Családdal nem éri meg, meg amúgy se nagyon, betokosodik az agyad, -nincs társaság- az ember pedig társas lény.

Közepes városban a legjobb, annak is egy zöldövezetén, 1km belül óvoda, iskola, orvos, kórház, és vannak szomszédok, és a gyerek is jobban szocializálódik.

2017. szept. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyan nem az "Isten háta mögé" költöztünk, hanem Budapestről falura, 50 km-re, 20 éve.

Csak az utóbbi 3-4 évben foglalkoztat a visszaköltözés gondolata, ennek is csak az az oka, hogy idősödünk és az orvosi ügyek katasztrofálisak. Ha nincs autód, akkor lehetetlen eljutnod a 20 km-re levő szakorvosi rendelőbe, akár csak egy vérvételre reggel 8-ra, vagy ha infarktusod van, 50 km-ről jön a mentő. Ez a legfontosabb szempontunk, a kor előrehaladtával.

2017. szept. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért mondjuk szomszédok lennének, de olyan nyugis kis falu kisvárostól 18km re.
2017. szept. 21. 09:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Például itt egy videósorozat egy fiatal párról akik Bp-ről költöztek egy erdélyi faluba, tehát több 100 km-re:

Ásó, kapa, kamera 1.

https://www.youtube.com/watch?v=ZsdFdGJNprY

És eszük ágában sincs visszaköltözni. Persze még nincs gyerekük és nem is idősek.

18 km az nincs túl messze a várostól.

30 éve vagyok városi. Amikor visszanézek a falu széli, ma már üres, szomszédmentes szülői házba, gyakran meglepődök magamon amiért szinte hiányát érzem a városi nyüzsgésnek. Ámde vidámabbnak érzem magam ott a természettel körülvett helyen. Meg éjszaka is sokkal jobban alszom ott, mivel semmiféle zaj nem zavarja meg álmom, ami városon lenni szokott egy társasházban. Szinte várom hogy mikor csapják be a társasházi főbejárat ajtaját éjjel, de rájövök hogy ott a falu széli házban várhatom. Meg az is jó érzés ott hogy nincsenek a csekkfizetési kötelezettségek amik egy városi lakásban megvannak, mivel a szüleim szinte teljesen önellátóvá alakították. Tervezem hogy visszaköltözök, de ismét meg kell majd szokni a nyugalmat. Városon szinte nem is olvasok könyvet mert az ingergazdag környezet inkább arra ösztönöz hogy együtt rohanjak a tömeggel. Míg abban az isten háta mögötti házban mindig művelődöm, mert nincs más inger.

2017. szept. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan mit értesz azon, hogy isten háta mögé... Mi egy kisvárosból költöztünk falura úgy egy éve. Pici falu, de van a közvetlen közelünkben iskola, óvoda, orvosi rendelő, bolt. Város pedig 20 km-re. Mi egyáltalán nem bántuk meg, nagyon élvezzük ezt az életmódot, nyugi van, madárcsicsergés, jó levegő, szép kilátás stb. De tény, hogy autó kell, anélkül problémás lenne.
2017. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Ha van még szívesen fogadom.
2017. szept. 22. 10:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Noha nem az isten háta mögé, de tény, hogy 40 évesen vidékre költöztem. Volt időm megtapasztalni, hogy városban csak LAKNI lehet, ÉLNI nem. Nekem tér kell, erdő, tó, és állatok. Sajnos 6 éve fel kellett adnunk azt az életformát, amikor Németországba kényszerültünk. De már megvan a másik házunk Magyarországon, és ha isten is úgy akarja, tavasszal hazaköltözünk, és folytatjuk azt a jó kis szabad életmódot. Sok időbe telik majd, mire ezt is felfejlesztem, a saját képemre formálom. Talán a hátralevő életem is kevés lesz rá, de az ember életében mindig csak a fejlődés hozza az igazi boldogságot. Most pedig meglesz a fejlődés, a célok elérése. Tespedni amúgy sem szeretek, és (főleg idős korban) nem is egészséges.
2017. szept. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
15 km-re egy közepes várostól. Megbántam , mint a kutya aki 8-at kölkedzett. Az ingázás miatt semmire nincs idő, hatalmas a kert, ami mára inkább fás legelő. A fűnyíráson, kaszáláson kívül másra nem jut idő, azt is sokszor hanyagolom, utálom. Idén pl. egyszer sikerült grillezni...Mindenért utazni kell, a helyi boltban minden silány és drága. Olyannak ajánlom a falusi életet aki anyagilag független, nem kell eljárnia otthonról dolgozni. A gyerekek iskoláztatása is problémás, ahány felnőtt van annyi autó kell , mert a tömegközlekedés rossz, időseknek az orvosi ellátás is hiányos. Alaposan át kell gondolni .
2017. szept. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
A csendről annyit, hogy szinte mindig ordít valahol egy Stihl fűrész, random időpontokban dübörögnek a parasztok a 200+ lóerős traktorjaikkal, tavasszal folyatják végig a vegyszereket az utakon . Idén divat lett éjjelente a vadriasztás, ami 20-30 percenkénti robbantgatásból áll. Az emberek többsége igénytelen proli pedig ebben a faluban még rézbőrűek sincsenek és még sorolhatnám.
2017. szept. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös válaszoló vagyok. Hát falu és falu között is nagy különbségek vannak, ahogy a mellékelt ábra mutatja. Napközben ugyan nálunk sincs síri csend, időnként elmegy egy-egy autó az úton, és igen, előfordul hogy valakinél megy a fűkasza vagy a motoros fűrész, de én ezt nem szoktam zokon venni, mert mi is használunk ilyesmiket, ezzel az életmóddal jár. Cserébe viszont este, és általában hétvégén nagyon kellemes nyugi van, legalábbis ahhoz képest, ami a városban a társasházban volt, ahol laktunk, pedig az se egy pesti panel volt...

Itt van 1-2 ”rézbőrű” (ha a romákra gondolsz) család, teljesen normálisak, jóban vagyunk velük, rendes, udvarias emberek.

A mi kertünk nem túl nagy, néhány fát ültettünk, és csináltunk egy mini kerti tavat, ezen kívül csak a füvet kell nyírni időnként, nem szakadunk bele és szeretünk kint lenni. Szóval jól meg kell nézni a környéket, mielőtt odaköltözik az ember, és alaposan meg kell fontolni az igényeket.

2017. szept. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!