Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fót, Dunakeszi, Maglód,...

Fót, Dunakeszi, Maglód, Gyömrő, Budakeszi stb. vidéknek számítanak vagy inkább külvárosnak? Mi számít vidéknek?

Figyelt kérdés
2017. szept. 21. 19:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Lenamaradt még Törökbálint.
2017. szept. 21. 19:01
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Budapesthez képest ez vidék. Külváros pl. Pestszentlőrinc, Csepel, stb., ezek Budapesthez tartoznak, de a peremén vannak.

Szerintem te alvó városokra gondoltál, ahol nincs munkalehetőség, csak lakni mennek ki az emberek. Amiket felsoroltál, a többség ilyen.

2017. szept. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%

[link]


A "vidék" is több jelentéssel bír.

Szigorúan véve minden vidéken van Bp határain kívül.

Másik értelmezsben a nagyvárosoktól távoli területes stb...

2017. szept. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Az általad felsoroltak legtöbbje agglomeráció vagyis sem vidék sem külváros.
2017. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%
Dunakesziben olyan duna parti villák vannak, hogy ihaj... nem éppen külvárosi jellegűek...
2017. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Gyömrői vagyok, ez agglomeráció, más szót nem is lehet rá használni.


A lakosok többsége beingázik Pestre dolgozni, kevesen dolgoznak helyben arányaiban. Ugyanakkor nincs már (sajnos) vidék jellege, mindenkit zavar a kukorékoló kakas, a kutyaugatás, a flex. Közel sincs olyan összetartás és mindenki-ismer-mindenkit, mint régen. Amikor gyerek voltam, masszív állattartás volt, szomszédolás, idős néniknél cseresznyeszedés puszira, tehát tényleg vidék volt. Most ez elképzelhetetlen. A családi házakat is ledominálják a soklakásos társasházak tenyérnyi leviakolorozott "kertekkel". (No offense, ez nem a "régen a sz.r is jobb volt" siránkozás, hanem tények.)


Szóval én vidékről inkább ettől kifelé beszélnék, ahol nagyobb az összetartás, inkább van mezőgazdaság, stb.

2017. szept. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, én ennek csak nagyon örülök, ez fejlődés! :) Mellesleg Gyömrő, Maglód, Budakeszi és fót mind Pest! Budapest a főváros, de attól még Pestmegyében helyezkednek el a felsoroltak, szóval hibás az a mondatod, hogy felmennek Pestre dolgozni, amikor már eleve Pesten vannak. Esetleg úgy lenne helyes, hogy felmennek BUDAPAPESTRE dolgozni! :P AZ a fajta szomszédolás pedig elég proli dolog amiről te beszélsz. Az meg hogy tenyérnyi telkeket leválasztanak, sajnálom, mindenkinek JOGA van a mágnyhoz. Emiatt nem biztos hogy zárkózott, de egy személyes intim szférát megszeretne tartani magának. Ha nem tetszik lehet költözni kíjebb. mellesleg én Budakeszire szeretnék menni :)
2017. szept. 22. 09:35
 8/16 A kérdező kommentje:
Amúgy normális városn rangu helyeken nem tartanak disznókat már szinte sehol, legyen az bárhol az országban. KÜLTERÜLETEN ott igen de nem a városban! A szabályokat és az igényeket mindig a lakóközösség szabja. Komolyan jobb lenne neked egy olyan helyen lakni ahol szomszédolás van, egymáshoz való átmászkálás stb. Hiányzik ez neked.
2017. szept. 22. 09:38
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: a véleményemet írtam le, ráadásul tök normális hangnemben, úgyhogy nem igazán tudom hová tenni a gúnyolódást. De az is lehet, hogy rosszul jön át. A véleményemet pedig azért írtam le, mert pont jól alátámasztotta, hogy miért nem külváros (nem tartozik egyik város sem PÖSTHÖZ), és miért nem vidék (mert már évek óta veszít ebből a jellegéből). Agglomeráció.


Amúgy a városi és a vidéki lét két különböző dolog, egyik sem "fejlettebb" a másikhoz képest, nagyon rossz az alapkoncepciód, ha szerinted igen. Egyik nincs a másik nélkül. Ugyanis a panelbalkonon meg a városi zsúfoltságban nem tudod megtermelni magadnak a zabálnivalót, de igazából egyik terméket sem. A logisztikai központok, a gyárak sem a nagyvárosok közepén, hanem azoktól távolabb esnek. Ergo a nagyváros pont felfordulna a vidék nélkül, ahogy fordítva is. Szóval szó sincs fejlődésről, városiasodásról van szó, ami valakinek tetszik, másoknak annyira nem. Erről írtam, és pont.


Az igazi proliság a teljesen érthető szövegkörnyezet ellenére kijavítani Pestet Budapestre. Ezt már csak az elütések részletes szemlézése szokta alulmúlni.

2017. szept. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan Bp keleti felét is Pestnek hívják, nem csak a megyét.

És Pest megye keleti felében úgy szokták mondani, hogy megyek Pestre, amikor BUDAPESTRE mennek. Még akkor is, ha éppen a budai oldalra mennek.


Ahogy Mezőkövesdet is csak Kövesd-nek, Hódmezővásárhelyet Vásárhelynek nevezik a környékükön....

2017. szept. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!