Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az eladótól is kérhet egy...

Az eladótól is kérhet egy ügyvéd, ügyvédi díjat?

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam, hogy a vevő fizeti minden esetben az ügyvédet, és az egy kalap alatt lerendez mindent, esetleges terhelést a tulajdoni lapon, stb. és ezeket a végén a vételárból levonják, és kifizetik az adósoknak.

Egy ingatlan iroda, tőlem is akar levonni ügyvédi díjat, én vagyok az eladó.



2017. okt. 1. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Én azt mondanám hogy közösen szokták ezt állni. Mikor én adtam el feleztük az ügyvéd díját a vevővel.
2017. okt. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kötöttél az ingatlanirodával az eladásra kizárólagos szerződést?

Mert akkor a jutalékukat kérik tőled, ha ők adták el, ha nem.

Ha nem volt szerződésetek, akkor nem jogos, hogy tőled bármit is kérjenek.

2017. okt. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem kizárólagos volt, én is hirdetem, de ők hoztak most vevőt.

De kérik a jutalékot is persze, ami nem kevés.

Csak hát még pluszban ügyvédi díjat is, ez nekem fura, hogy már megállapodtunk egy összegben.

2017. okt. 1. 10:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs szabály rá, hogy kinek kell fizetni az ügyvédet, csak szokás.
2017. okt. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni eladáskor (azaz ingatlaniroda bevonása nélkül) az ügyvédet általában a vevő fizeti, ő hozza, mert így szokás. Ez azért alakult így, mert a vevő a saját ügyvédjében bízik meg, hogy ne legyen szélhámosság áldozata.

Tehát, minden esetben az fizeti az ügyvédet, aki hozza, KIVÉVE(!), ha másképp állapodtok meg.

Hogy mi van az ingatlanos szerződésben, azt nem tudhatjuk, olvasd el az idevonatkozó pontot! Ha az van benne, hogy mindkettőtök köteles fizetni az ügyvédi munkadíjat, akkor sajnos fizetned kell! Ha nincs benne, akkor természetesen ne fizess!

2017. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Általában a vevő fizeti az ügyvédet. De olvasd el, amit aláiratott veled az ingatlanos iroda. Szoktak azokban aszerződésekben lehuzások lenni rendesen...
2017. okt. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ingatlan iroda a saját munkadiját kérheti,amiben megegyeztetek .Meghozta a vevőt,és ezzel letudva .

Az átirási okmányokat már a vevő rendezi,ha másként nem egyeztetek meg .Az eladót csak az energetikai bizonyítván kiadásának a költsége terheli .

Az ingatlanosoknak lehet ügyvédjük,talán nemi juttatásért hozzájuk nyomják a kuncsaftokat.

2017. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xswerdy ***** válasza:
az ügyvéd az eladótól max. a tul. lap lekérés költségét szokta elkérni, amúgy általában a vevő fizeti az ügyvédet. Az ingatlanosnak csak annyit fizess, amit a szerződésetek előír.
2017. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2017. okt. 1. 21:52
 10/10 blilla ***** válasza:
Az ügyvédet általában a vevő fizeti valóban, de ettől a felek eltérhetnek. Illetve a tehermentesítés költségét az eladónak kell viselnie általában, mert ez az ő érdekkörében felmerült ok, plusz munkaórákat és költséget jelent. Tényleg nézd meg a szerződést, amit aláírtál.
2017. okt. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!