Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy vevő ügyvédje ingatlan...

Egy vevő ügyvédje ingatlan vásárlásnál minden esetben így fogalmaz?

Figyelt kérdés

Akkora litániát írt az ügyvéd, hogy persze, hogy nem volt kedvem végigolvasni, de tegnap végigrágtam magam rajta, hát olyanok voltak benne, hogy 100%-ig kizárólag olyan módon védi a vevőt, hogy akár az adás-vétel után simán beperelhetne engem, mint eladót.

Meglehetősen nyomott áron árulok egy házat, mivel van rengeteg hibája, az ügyvéd meg úgy fogalmaz, hogy 100%-ig szavatosságot vállalok az ingatlanra, ami teljesen élhető, lakható, stb.

Hát ehhez képest én semmi ilyet nem mondtam.



2017. szept. 9. 06:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Az ügyvéd azt írja bele a szerződésbe, amit ti mondtok neki. Megmondod szépen, hogy azokat vegye ki. Mi együtt mentünk el az ügyvédhez, és együtt beszéltük meg a részleteket, amiket szépen akkor beleírt a szövegbe és kész.
2017. szept. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miután a vevő fizeti az ügyvédet, elsősorban őt védi a szövegezéssel. Ilyen esetben azt kell beleirni, hogy az ingatlan felujitandó állapotú és a vevő a megtekintett állapotot tudomásul véve vásárolja meg az ingatlant. Ez a te érdeked, mert ha tényleg beperel, akkor fizethetsz.
2017. szept. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, az lesz mindenképp, ilyen szerződést alá nem írok, de ha nem nézem át, akkor lett volna probléma, mert elég szőrözős vevők vennék a házat.
2017. szept. 9. 08:39
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

A miénkben az volt benne, hogy a megtekintett állapotban adják át az eladók lakást. Erre vállalnak garanciát.

Ez azért más, mint a szavatosság.

Illetve ha már benne van, akkor fontos lenne tisztázni, hogy mire vállalsz szavatosságot és meddig.


A szerződés mindkét félnek meg kell, hogy feleljen. Mi abszolút e-mailben intéztünk mindent. Megkapott mindkét fél egy átlagos szerződés tervezetet a mi adatainkkal kitöltve, a mi esetünkre átírva, majd mindketten véleményeztük e-mailben úgy, hogy minden fél bele volt csatolva. A véleményeknek megfelelően átírásra került a szerződés, majd bementünk aláírni és kész.

Van benne olyan pont, ami minket vég jobban természetesen és van olyan, ami az eladókat. Illetve vannak benne olyan pontok, amik nálam is verték a biztosítékot kezdetben, de megnyugtatott az ügyvéd, hogy bizonyos gyógymondatoknak szerepelnie kell benne, ez van.

Szóval nem kell ettől pánikba esni, csak tudomásul kell venni, hogy attól, hogy az ügyvédet a vevő viszi, még neked is ugyanakkora jogod van módosíttatni kedvedre a szerződés tervezetet.

2017. szept. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Ja, és természetesen eszedbe ne jusson úgy BÁRMIT is aláírni ezzel kapcsolatban, hogy nem olvastad el. Akkor sem, ha 10 oldal. A miénk pl. 12 oldal volt és amikor megküldték ízekre szedtem és addig nem egyeztettünk aláírásra időpontot, amíg az ügyvédtől és a hitelügyintézőtől választ nem kaptam minden kérdésemre egyes pontokkal kapcsolatban. /Mit vállalok velük./

Nem értek ügyvédi nyelven, kérdezni meg nem szégyen. Legalább megdolgozott az ügyvéd a pénzéért. :)

2017. szept. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha esetleges hibákról tájékoztattad a vevőt, vagy látta és megbeszéltétek, azt érdemes tételesen belefoglalni.
2017. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

12 oldal? :)

Hát egy ismerősöm most vett egy kis házat, kb 1 oldalra ráfért minden, lezavarta az egészet 1 nap alatt.

Lehet, valami trükk ez a csomó oldal, hallottam olyat, valaki arra utazott, hogy direkt a perekből újíttassa fel a házakat, amit vesz.

2017. szept. 9. 10:50
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Én is tudok olyanról, hogy a vevő megvette a házat, aztán beperelte a volt tulajt, hogy a ház nedves, és a volt tulajnak kellett szigeteltetnie... a hatvan éves házat, mert a biróság azt állapitotta meg, hogy eltagadta a vevő elől a ház sulyos hibáját. Elég gyanus az a szerződés, amit neked irt az ügyvéd. Nem tudom mekkora pénzről van szó, de esetleg a saját költségedre fogadj egy másik ügyvédet, aki a te érekeidet védi.
2017. szept. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk az első oldal csak az eladók és a vevők személyes adataival van tele, tehát szerintem nagyon gáz szerződés lehet, ha egy oldalon elfér minden. Még egy bérleti szerződés is 4-5 oldal legalább általában.

Én laikusként mondom azt, hogy baromi fontos mindenre részletesen kitérni, mert az a dokumentum fog megvédeni a törvény előtt bármilyen vita esetén!!! Ehhez így kell hozzáállni és igen is úgy kell megfogalmazni, hogy a te érdekeidet is védje.

Ha problémásnak érzed, akkor a hibákat is fel lehet sorolni benne és lehet mellé megjegyzést tenni, hogy a vevő a fenti hibákról tudomást szerzett és azokat elfogadja, vagyis ezzel már biztosan nem vághat vissza szavatosság okán.


Egyébként ha a szomszéd Kis Pistával jó a viszony és tőle veszi meg Gizi néni a házat, akkor eltudok képzelni valami alap szerződést, de én amondó vagyok, attól, hogy egy eladó, vagy vevő szimpi, semmit nem szabad a véletlenre bízni. Ha nem szimpi, akkor meg főleg. Fejbe kell vésni, hogy ha vita van, akkor nincs más a kezedben csak az a szerződés. Nem véletlenül mondják, hogy üzletben nincs barátság.

Nálunk részletezésre került hogyan tehermentesítjük a lakást, milyen állapotban van, mik a hibái, mik maradnak, kinek mikor miből mennyi pénzt adunk, hogyan bizonyítjuk azt, hogy történik a birtokba adás, hogy történik a tulajdoni lap átjegyzése, stb. Így gyorsan összejön ennyi oldal. :)

2017. szept. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 ede1219 ***** válasza:
61%
Szépen lefényképezel minden helyiséget, úgy hogy minden hiba látszódjon, és a képeket színesben kinyomtatva mellékelitek a szerződéshez.
2017. szept. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!