Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Újépítésű ingatlanhoz reálisan...

Újépítésű ingatlanhoz reálisan mennyibe kerül a padlófűtés, mint opció?

Figyelt kérdés

Egy 95-100nm -es családi házhoz mennyi lehet a reális extra ára, ha padlófűtést is kérek a közös helyiségekbe (kb 40-45nm a földszinten, szokásos).


Ezt a megoldást egyebként sokszor felajánlják szerkezetkész házaknál is. Nem értek ehhez, de az nem gáz ha a tervezés és alapozás fázisban pl még nincs tervben a padlófűtés, aztán én mégis kérem? Ugyan olyan hatásfokú és minőségű lesz ha a szerkezetkész állapotban jelzem, hogy kérem?


Az értékesítők sosem mondanak árat, csak hogy egyeztetni kell bla bla bla, de nekem muszáj lenne tudnom, hogy kb mennyi felárral számoljak ha kérek padlófűtést is.


Köszi előre is.



2017. okt. 3. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Az új házakat sokszor csak padlofütéssel szerelik. Új épitésünél nem drágáb vagy csak minimálisan.
2017. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xswerdy ***** válasza:
a témával foglalkozó cégek honlapjai azt írják, hogy nem (vagy alig) drágább a felületfűtés kivitelezése a radiátorosnál (az üzemeltetése pedig olcsóbb). De ha megnézem csak az anyagárat, akkor azt látom, hogy sokkal drágább. És szerintem a munkadíj sem kevesebb.
2017. okt. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm ezt én is tudom, de itt pont olyan esetekről beszélek, ahol nem építik be alapból a padlófűtést, hanem lehet kérni opciósan. Erre pedig még nem kaptam épkézláb árat, csak sok gagyogást ingatlanosoktól.


#2 Elég nehéz elhinni, hogy többe kerül az anyagár. Én is kutakodtam és anyagárban majdnem megegyező költségeket találtam. Kicsit talán macerásabb beszerelni ezért több lehet a munkadíj. Talán. Kérdés, vajon mennyivel?


Ahogy én gondolom, egy új háznál ezt talán nem is feltétlenül számítanák fel, gondolva arra, hogy akár el is veszíthetnek emiatt érdeklődőket, mert most már annyira alap a padlófűtés. Pl én sem veszek meg olyan házat amiben nincs - és opció sincs. Gyanítom az az elvük, hogy mivel mindenki alkudna a vételárból, ezért azzal védik ki az alkut, hogy megkapom - az amúgy is alapnak számító - padlófűtést grátiszba. Szerintem ezért van a sok gagyogás az ingatlanosoktól. Várnak amíg alkudozni kezdek. Szerintem.


Ha mégis van valakinek egy hasraütős, alátámasztható ára felárként - pl fél millió, 1 millió esetleg 1,5m -, ne tartsa magában.

2017. okt. 3. 18:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért nem került szóba a padlófűtés, mert nem minden kazán tudja kiszolgálni. Akkor pedig puffertartály kell, külön vízkörrel, külön vezérléssel.

Maga csövezés egyébként olcsóbb, mint a radiátor, (legalábbis SK) a hőszigetelést meg - gondolom - így is úgy is megkapja az aljzatbeton.

2017. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 Ebben lehet valami. Bár egy tegnapi visszajelzés eddig az én elméletemet támasztja alá. Este kaptam végre egy választ, amiben annyit írtak, hogy egyeztetés után az építő vállalta, hogy a vételárba még belefér a padlófűtés is. :) Egész véletlenül.


Az elv tehát az lehet, hogy ezzel akarják útját állni a komolyabb alkudozásnak. Amint elkezdenék ezután alkudozni, rögtön vissza vághatnak azzal, hogy dehát ajándékba megkaptam a padlófűtést (ami valószínűleg amúgy is be volt tervezve). Szerintem ez az egész egyszerű üzleti fogás, hogy tartani tudják a meghirdetett vételárat.

2017. okt. 4. 22:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az az üzleti fogás, hogy tartják az eredeti árat. Vagy legalábbis ismerőseim körében ez még sose sikerült.


Ugyanakkor ha nem vagy szívbajos kérhetnél egy listát ahol kb. le van írva, hogy mi mennyibe kerül az építő szerint, mert gondolom nekik csak ki kellett tételesen számolniuk amikor az ajánlatot megtették feléd.

2017. okt. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!