Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha házat vagy lakást keresel,...

Takács Dániel Zsiráf kérdése:

Ha házat vagy lakást keresel, hajlandó lennél egy padlófűtéses 70m2-es lakásért vagy családi házért kb.1M ft-tal többet kifizetni, szemben egy gázkonvektoros fűtéssel?

Figyelt kérdés
Tehát a gázkonvektor energiahatékonysága áll szemben a padlófűtésével egy turbós kondenzációs kazánnal meghajtva, plusz ott a komfortérzet is, ami padlófűtésnél ugye sokkal jobb. Hajlandó lennél ezért plusz 1M ft-ot kifizetni ingatlan vásárláskor?

2014. dec. 25. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

ha lenne rá pénzem igen.

Utáltam a gázkonvektort, mindig csak a baj volt vele.

A mostani tavhő-vel jobban meg vagyok elégedve, mint azzal a sz.@rral

2014. dec. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy megtehetem, igen!


Most központi fűtéses lakásban élünk, anyósoméknál mindenhol padlófűtés van. Hát az elmondhatatlan érzés, amikor nem a hideg kőre teszed le a lábad a fürdőszobában, hogy szinte lelépni sincs kedved, hanem jó langyos-meleg a padló, nem kell vastag zokni...


Mi is padlófűtést tervezünk a saját házunkba.

2014. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha beleférne a pénzembe, akkor feltétlenül a padlófűtést választanám, mivel a fűtés is jóval olcsóbb lenne.
2014. dec. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű,hogy igen.A gázkonvektor hatékonysága rossz,tehát többet fizetsz ugyanazért a hőmérsékletért.Másfelől,ha a gázkonvektoros házat veszed meg és rájössz,hogy rossz,akkor kb. a cirkós fűtés+padlófűtés megcsináltatása is van 1 millió,+ a kupi stb. Szerintem megéri,ha van rá keret.
2014. dec. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szintén egyértelműen igen.
2014. dec. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 HangAli válasza:
100%

A padlófűtés jobb, mint a konvektoros, mert alacsonyabb hőmérséklet mellett is jobb komfort-érzetet nyújt. Ennél már csak a fal és mennyezetfűtés előnyösebb.

Van azonban, aki nem szereti, mondván, hogy állandóan a levegőbe kavarja a port. Szerintem ez nem lényeges, csak gyakrabban fel kell törölni egy nedves felmosóval.

Van aki egészségtelennek tartja, mert ha a lakás (falak, nyílás-zárók) szigetelése nem elég jó, akkor magas padló-hőmérséklettel lehet csak kifűteni a szobákat, ez pedig visszeret okozhat. Megoldás a házfalak utólagos (Dryvit) hőszigetelése, nyílászárók cseréje, illetve a padlófűtés mellé néhány radiátor utólagos beépítése.

Viszont nagyon LÉNYEGES az, hogy milyen hőszigetelés került a padlófűtő-csövek alá. Ha ez nem tökéletes (pl. a vastagsága nem éri el a 8-10 cm-t, és alatta nedves föld vagy nyílt, hideg tér van, akkor a hő jelentős része elszökhet. Ez utólag már csak a fűtés-számlán mérhető le, kijavítása pedig csak teljes felbontással oldható meg. Ez esetben is segíthet azonban az alacsonyabb hőmérsékleten járatott padlófűtés, és mellette utólag beépített pót-radiátorok.

Ha a kivitelezés nem (nagyon) hibás, akkor szerintem is megéri a +1MFt-ot.

2014. dec. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Erősen gondolkodnék. Nekünk 2 részből áll a házunk: egy régi - ebben radiátorok vannak. Egy hozzáépített új rész, ez padlófűtéses. Egy drága kazán próbálta a kétféle fűtést biztosítani. Ami elromolhatott a kazánon, az elromlott. Cserélgették, amíg létezett a cég, mára befuccsolt. Most valami alternatív megoldást találtak, amivel külön lehet a padlófűtést biztosítani. Rémálmunk, hogy a padlóburkolatokat fel kell törni, s azt a töménytelen huzalt, csövet, vezetéket ezáltal lehet majd javítani. Ráadásul bizonyos helyeken "kong" a csempék alatt, mint ha üreg keletkezett volna. Tény, hogy kellemes, tiszta, a macskák is szeretik az alulról fűtést:) - amíg el nem romlik valami miatt.
2014. dec. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Egy hőtárolós kályha sokkal könnyebben javítható. Padlófűtéses házrészt kináltak eladásra tavaly, mint kiderült, igencsak sok a rezsije.
2014. dec. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A padlófűtésnél ne tessék elfelejteni,az esetleges sérülés,javítás következményét.Egy lyukas cső,egy szivárgó elöregedett tömítés,csatlakozás,és máris lehet a csempézést a fél ajzatbetonnal együtt förverni.Jó móka,volt benne részem :-)Nekem a gáz mondjuk már alapból kilőve,szilárd tüzeléssel kb fele annyira jövök ki, és nem 18C van hanem 25C.
2015. febr. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak 1 millió az árkülönbözet? Simán a drágábbat, valahogy kiszorítanám akkor is ha sokat számít a + 1 milka többlet.

Egy konvektoros házat átalakítani cirkó fűtésesre nem 1 millió jelenleg hanem minimum 2,5-3 millió.

A gázfogaszás csökkenés, már folyamatosan hozza be a ráfordított + pénzt. Ne felejtsd el a meleg víz szolgáltatást, mert konvektor mellett mindig plusz vagy átfolyós agya drága üzemeltetésű villanybojler van.

Nekem nem lenne kérdés a helyedben.

2023. júl. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!