Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » MBVK ingatlan vásárlás hogyan...

MBVK ingatlan vásárlás hogyan működik?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz itt liciten nyerni? Szokott "tolongás" lenni a lakásokra? Ahogy néztem pár milliót lehetne spórolni ha itt próbálkozok, viszont nem igazán ismerem ezt a terepet.
2017. okt. 4. 12:30
 1/10 xswerdy ***** válasza:
válaszd ki a lezárt árveréseket, és akkor látod, hogy a legtöbb törléssel ér véget (az adós mégis fizet). Aztán látod azokat, amik eredménytelenül zárultak, ezeket a kikiáltási áron megkaptad volna. És végül vannak, amik liciten keltek el. Köztük igen sok, ami messze a becsérték fölött. Persze én nem láttam az ingatlanokat, nem tudom megítélni, hogy mennyit érnek ténylegesen, de azt a nagyon nagy spórolási lehetőséget nem látom.
2017. okt. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Így van, itt csak a zsiványoknak terem babér, akik lakottan megveszik, és kipaterolják a lakókat.

Ami nem lakott, arra nagy a verseny.

2017. okt. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja mondjuk az nehéz helyzet mikor ki kell tenni az utcára az ott lakókat. Igen így meggondolandó, hogy bele vágjak e. Köszönöm a válaszokat.
2017. okt. 4. 13:01
 4/10 xswerdy ***** válasza:

a végrehajtó üríti ki az ingatlant, azzal nem kell foglalkoznod. De persze ez neki is idő, nem megy azonnal (mondjuk moratórium idején).


Kivétel persze vannak:

- ha haszonélvező van (ezek nem szoktak elkelni)

- társtulajdonos van (ha csak egy bizonyos tulajdoni hányadot árvereznek, erre max. a másik tulaj szokott jelentkezni)

- bérlő lakik bent (őt megöröklöd azonos feltételekkel)


és még jellemző probléma, hogy sokszor nem engedi be a tulaj az érdeklődőket, így látatlanban tudsz csak licitálni

2017. okt. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem ezeket jó tudni. Munkatársammal beszéltem, ő már intézett ilyet több ismerősének is mert, a párja pont ilyesmi banki dolgokkal foglalkozik. Vele átbeszélem.


Viszont hallottam valami pletykát, hogy valami új törvényt hoztak vagy akarnak ami ennek az egész végrehajtásos lakásvásárlásnak kicsit keresztbe tesz. Erről tudtok valamit?

2017. okt. 4. 14:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt megnézném ahogy a végrehajtó üríti ki az ingatlant, még egy tartozást sem tud behajtani...

Láttad már ahogy kiüríti, vagy csak gondolod?

2017. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xswerdy ***** válasza:

a törvény már megváltozott. Ha megnézed a honlapon, majdnem minden lakóingatlan árverésnél a kikiáltási ár (ami a becsérték) és a minimál ár azonos. Korábban 70% volt a minimál ár, illetve bizonyos esetekben 50%. Azt hiszem, akkor alacsonyabb még mindig, ha az adós nem lakik bent (pl. irodaként használt lakás, stb.)


Amit az ismerősöd intézett, az az lehet, hogy végrehajtást megelózendő eladja a tulaj a lakást. Esetleg a bank is valamit enged, meg esetleg az egyéb hitelezőket is be kell vonni az egyességbe, ha a bankon kívül más adósság is van.

2017. okt. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja értem, szóval ha most már teszem azt ~10 millióért van egy ház akkor azt nem lehet elvinni pl 50%-ért. Szóval min 10 millióba fog kerülni. Már ha jól értem. Azért néha nézegetem. Budapesten a 15-20 milliós 40nm körüli lakás árak eléggé fájdalmasak, már ha 10 millióért valami lelakott szart meg tudnék venni azt nagyon szépen fel tudnám újítani ~5 millióból.
2017. okt. 5. 08:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, elárulom neked hogy rengeteg építési vállalkozó innen veszi a lakásokat, akikkel sajnos nehéz versenyezni.

Legalábbis a jobbakat elviszik, nézd meg a lezárt árveréseket hogy milyen licitháború ment...

2017. okt. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már több ilyen árverésen is részt vettem, és a magas kikiáltási ár és minimálár miatt van, hogy jóval piaci ár felett mennek el a jó fekvésű lakások. Nem tudom miért,m de így van. Példa a közelmúltból. Kálmán Imre utca, V. kerület, 51nm udvari emeleti lakás 39millió forint.
2017. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!