Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért van mindenki odáig a...

Miért van mindenki odáig a lakástakarékpénztártól?

Figyelt kérdés
Ez a 30% is csak egy jól hangzó szöveg, igazából csak évi 72 ezer Ft-ról van szó, ez meg igazán nem egy nagy dolog, teljesen eltörpül egy lakás árához képest... Vagy én nem vagyok eléggé tisztában a dolgokkal? Persze nyilván jobb, mint a semmi, de ez elég kevés pénz...

2017. okt. 19. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Mikor meg a kifizetésre kerül sor, ilyen-olyan indokkal lehúzgálnak.
2017. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Az LTP nem arra van, hogy vegyel belole egy lakast, csak arra, hogy osszekaparj egy minimum onerot.

Ja, es csak az elso evben 30%, utana aranyosan egyre kevesebb tehat evidens hogy negy evnel tobbre nem kotunk.

2017. okt. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Trafó1 ***** válasza:
75%
Nem mindenki van oda én pl egyszer csináltam de többet nem.
2017. okt. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xswerdy ***** válasza:
100%
mármint hogy a befizetésnek továbbra is 30%-a a támogatás, de ha azt átszámolod éves hozamre, akkor az egyre kevesebb. De jó lehet egy felújításhoz is pl, meg több családtagét összevonva önerőnek. Vagy éppen már futó hitelbe betörlesztgetni 4 évente, akkor nem rossz.
2017. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert semmilyen más alternatíva nincs, ha felújítani akarsz, vagy lakást venni és még egy kicsit növekszik is a betett pénzed. Ha lenne jobb konstrukció, nyilván azt választanák az emberek.
2017. okt. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Mert ha minimálisan is, de takarékoskodásra "kényszerít"


Egyébként az "állami támogatás" része a végén kábé annyi, mint ha kamatozóra raktad volna a pénzed.

2017. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van, szinte észre sem veszem, hogy leveszik a havi 20 ezret. Viszont jövőre lakáscserét tervezek, jól fog jönni az összegyűlt pénz. Amúgy sajnos nem vagyok valami takarékos típus, nekem csak így megy a takarékoskodás, hogy kvázi kötelező legyen fizetni.
2017. okt. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is az "észrevehetetlensége" miatt kedvelem. Gyakorlatilag úgy eltűnik a számlámról, hogy fel sem dolgozom. Spórolok emellett is, így a mi taktikánk kicsit többrétű.

Most vettünk lakást, amihez 12 millió hitelt kellett felvennünk. Kötött a párom is egy lakástakarékot, nekem meg alapból volt. Ha lejár, újra kötjük, így gyakorlatilag a takarékokkal és némi saját megtakarítással számításaink szerint 10 éven belül simán visszafizetjük a 20 évre felvett hitelt.

Én azt gondolom, hogyha lenne jobb konstrukció bukás veszély nélkül, akkor nem ebbe tolnák az emberek a pénzüket, ahogy mi sem, de mint megtakarítás szerintem ez az egyedüli versenyképes jelenleg, illetve rá vagyok "kényszerítve", hogy lakás célra költsem el, nincs olyan, hogy "jobban jött másra". (Persze ez így nyilván nem igaz, de jobb megtartanom ezt a tudatot. :D)

2017. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Én, mint független hitelszakértő, többek között azért vagyok oda a lakástakarékokért, mert mióta a lakáshitelek kamata lement a béka feneke alá, azóta olyan lakáshiteleket tudok összeállítani, ami végeredményben "kamatmentes" a lakástakarékoknak köszönhetően. Aki párhuzamosan annyi lakástakarék szerződést képes fizetni a lakáshitele mellett, amivel a hitelét 4-6 éven beül végtörleszteni lehet, a 30% állami támogatás teljes egészében kompenzálni képes a hitele kamatát.

Önerő összegyűjtésére se tudok más olyan pénzügyi terméket, ahol kockázat mentesen lehet 10% fölötti hozamokat elérni, de jó lehet felújításra, vagy csak állag megóvásra is az a 30% támogatás.

2017. okt. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem azért elég jelentős támogatás ez, pláne ha nem egy szerződést használsz. Pl két ember házastársak plusz két szülő vagy gyermek és máris van 4 szerződés, 4 év alatt csak az állami támogatás több, mint 1 millió forint.

Mindezt kockázatmentesen.


Akinek ez nem jó az mit is szeretne? Mindenkinek ingyen járjon egy saját ház?

2017. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!