Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Minden szőlőhegyen melegebb van?

Minden szőlőhegyen melegebb van?

Figyelt kérdés
Idén vettem egy hétvégi házat egy szőlőhegyen, amit állandóan lakok, s azt vettem észre, hogy érezhetően melegebb van itt, (olyan mediterrános benyomása is van itt fönt az időnek) mint mondjuk lent, ahol egyébként az állandóan lakott házak állnak az utcában. Mi lehet ennek az oka? Nem itt fönt kéne hidegebbnek lennie?
2017. okt. 21. 00:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Balatoni szőlőhegy egyébként a déli parthoz pár kilométerre dombon.
2017. okt. 21. 00:48
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha a nevét onnan kapta, hogy szőlőket telepítettek, akkor gondolom déli fekvésű, ami a szőlőnek a legkedvezőbb.


Gondolom több nap éri, ezért jobban felmelegszik nap közben, esetleg ezt sugározza vissza este a talaj.


Hány méter magasan van?


Szőlőt délre kell telepíteni, mint pl. Balatonon a Badacsony, ami az északi parton van de a lejtős rész meg délre néz.

2017. okt. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk szél is erősebb itt fent jóval, az is kétségtelen.
2017. okt. 21. 00:51
 4/15 A kérdező kommentje:
Somogyi dombság, Siófok-Töreki városrész. Hogy hány méter, azt nem tudom, de olyan 150 tsz feletti a magasság gondolom én.
2017. okt. 21. 00:52
 5/15 anonim válasza:
Igen, a szőlőt a hegy déli oldalára telepítik direkt, hogy jobban érje a nap. Remek kis helyet választottál a hétvégi házadnak.
2017. okt. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Budapest fekszik 100m körül, a Duna mentén, Siófok is dettó e körül van. A Gellért hegy mondjuk 100m-rel van magasabban viszonyítás képen, a domb sem lehet sokkal magasabb.
2017. okt. 21. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért van melegebb ott, mert oda ültették a szőlőt, hanem azért ültettek oda szőlőt, mert az a része melegebb annak a vidéknek:)

Fordított a logika:)

2017. okt. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Minden délies kitettségű lejtőn (DK, D, DNY) a keltáktól, rómaiaktól kezdve egészen az 1880-as években pusztító filoxéra-vészig (szőlő-gyökértetű, behurcolták Amerikából) szőlők voltak. Én a Dunakanyarbn egy ilyen előhegyen lakom, ez is melegebb az átlagnál.
2017. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az erősebb szél télen tud majd melegíteni :) Én is dombon lakom. A völgybe beszorul a fagy, itt a szeles dombtetőn egész más tud lenni az idő. Amikor lent épp elfagy a paradicsom, itt fent még kutya baja.
2017. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A szőlőhegyek közötti vízmosásokban azonban le tud jönni a fagy, sajnos ez történt télen mínusz 21 fokban, el is fagyott a füge.
2017. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!