Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Minden szőlőhegyen melegebb van?

Minden szőlőhegyen melegebb van?

Figyelt kérdés
Idén vettem egy hétvégi házat egy szőlőhegyen, amit állandóan lakok, s azt vettem észre, hogy érezhetően melegebb van itt, (olyan mediterrános benyomása is van itt fönt az időnek) mint mondjuk lent, ahol egyébként az állandóan lakott házak állnak az utcában. Mi lehet ennek az oka? Nem itt fönt kéne hidegebbnek lennie?
2017. okt. 21. 00:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Engem csak az lepett meg, amikor augusztusban hajnalban a völgyben láttam a lehelletemet, kb 8-9 fok volt, addig a szőlőhegyen 13-14 fok is volt. S amíg a völgyben elfagy egy-két gyümölcs, addig itt fönt kutyabaja, a virágok is később vannak berakva. Fűteni is később kell, de a nyár valami borzalom itt fönt, idén is 35-36 fok volt a kisházamban, volt olyan éjszaka, amikor éjjel kettőkor is 30 fok volt kint.
2017. okt. 22. 13:07
 12/15 anonim ***** válasza:
még mindig olcsóbb néha hűteni mint állandóan fűteni
2017. okt. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szigetelt házban ez azért sokkal jobb, hozzá télen elektromos fűtés (hőtárolós eszközzel) és télen-nyáron 20-22 fok van lent a nappaliban. A tetőtér azért más.
2017. okt. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
az elektromos fűtés hogyan lehet abban az esetben jobb hatásfokú a gáznál ha mind a kettőből azonos fejlettségű rendszert építünk ki? én úgy gondolom, ha csúcs gáz illetve csúcs elektromos rendszert kiépítünk vagy éppen egy ugyanolyan közepes szintűt akkor mind a két esetben a gáz a hatékonyabb tehát az olcsóbb.. tévednék? ha igen , miért?
2017. okt. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de én fáskazánnal fűtök. Egyébként most meg akkora szél, hogy egy pillanat alatt kihül a ház. Van egy szélméröm, most 135 kilométeres sebességű szelet jelez.
2017. okt. 23. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!