Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi az a havi fizetés határ,...

Mi az a havi fizetés határ, ahonnan már "biztonságosan" lehet hitelre egy 25-30 milliós lakást venni? Pl nettó 500-700k forint?

Figyelt kérdés

Példa arra, hogy mire gondolok a kérdésemmel:

Ha keresek havi nettó 200k-t, fiatal egyedülállóként, nem fogok megvenni egy 25milliós lakást, se hitelre se máshogy.


2017. okt. 23. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést, részleteznéd?
2017. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A hitelfelvétel sosem biztonságos. 20 millió törlesztése 20 éven keresztül is kb. havi 110-120 ezer Ft. Szerintem ehhez havi 400 ezer azért kellene, hogy a hitel a fizud harmada-negyede legyen, akkor nem egy nyomorgás mellette az élet. Ketten könnyebb. És kell önerő, plusz valami vésztartalék betegség, baleset, munkanélküliség stb. esetére.

Kezdetnek nyiss egy lakáskasszát.

2017. okt. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs válasz. A pillanatnyi törlesztőrészletet a bankfiók megmondja, de mi lesz pár év múlva? Hogy alakul a fizud? Hogy alakulnak a kamatok?

A törlesztőrészletet a bankok meglehetősen szabadon változtathatják.

2017. okt. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennek így semmi értelme. Mekkora hitel, mennyi törlesztő részlet havonta, hány éves kamatperiódus?

Én azt mondom, hogy ha a törlesztő részlet háromszorosa se okoz gondot akkor se ha fél évig munkanélküli vagy akkor azért nyugodtan vállald be.

2017. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 17 m volt a lélektani határ, mert az önerőnkhöz képest ennyi fért bele. A bank is csak addig nyújtózkodik, amíg a takaró ér.

Ha lett volna 15-20 millió önerőnk, akkor simán vettünk volna egy 25 millás lakást, de nem volt, innentől kezdve pedig nem fogjuk fiatal felnőttekként 20 milliós hátránnyal kezdeni az életünket. Bőven elég az 10-nek. Mindezt úgy, hogy ketten vagyunk, ketten vállaltunk a tartozásunkért felelősséget és viszonylag jó a fizetésünk... DE! Hamarosan babát szeretnénk, így az én fizum jelentősen megcsappan és a mai helyzetben amúgysem tudni mikor mi történik, vagyis számunkra fontos volt, hogy a törlesztőt egy fizetésből is fedezni tudjuk, ha valamiért egyikünk elveszítené az állását esetleg.

2017. okt. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sem a feleségem tanári állása, sem az én vállalkozásom nem volt soha olyan betonbiztos, hogy 20 milka hitelt be mertem volna vállalni.

Hiába van ma 500 nettóm.

És jövőre is meg lesz?

És tíz év múlva?

2017. okt. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!